Kolanko: Stawką jest władza

PiS, wprowadzając zakaz handlu w niedzielę, sporo zyskało – przede wszystkim polityczny spokój ze strony Solidarności. Realizując postulaty Piotra Dudy, obóz władzy miał gwarancję, że ten front nie będzie otwarty. Ale wyniki sondażu IBRiS, które dziś opisujemy, pokazują, że dalsze zaostrzanie przepisów może kosztować partię rządzącą bardzo dużo. W skrajnym wariancie nawet utratę władzy.

Aktualizacja: 03.12.2018 22:56 Publikacja: 03.12.2018 19:25

Kolanko: Stawką jest władza

Foto: Fotorzepa/Piotr Guzik

PiS, które ustawiło się na scenie politycznej jako głos ludu, po raz pierwszy tak wyraźnie będzie bowiem działać wbrew temu ludowi. Wchodzi w polityczną pułapkę, z której dobrego wyjścia nie ma.

Z sondażu jasno wynika, że wyborcy sprzeciwiają się dalszemu zaostrzeniu zakazu. Nie chce tego 68 proc. badanych. Tymczasem i tak zgodnie z obowiązującym prawem, bez żadnych nowelizacji, liczba handlowych niedziel będzie spadać. W roku wyborczym – 2019 – tylko w jedną niedzielę w miesiącu będzie można wybrać się do marketu czy galerii handlowej. W 2020 r. zakaz będzie całkowity, poza kilkoma wyjątkami.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Komentarze
Jędrzej Bielecki: Trump idzie na całość. Ameryka na wojnie z Iranem
Komentarze
Michał Szułdrzyński: Kto może rozstrzygnąć wątpliwości w sprawie wyborów, czyli na progu katastrofy
Komentarze
Bogusław Chrabota: Pomysł Giertycha. Zamach stanu, czy tylko awanturnictwo?
Komentarze
Estera Flieger: Platforma Obywatelska przegra za chwilę kolejne wybory
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Komentarze
Bogusław Chrabota: Szymon Hołownia do rządu