Polacy chcą krajowych ubrań

Aż 54 proc. Polaków jest w stanie zapłacić wyższą cenę za ubrania wyprodukowane w Polsce.

Publikacja: 21.11.2019 10:58

Polacy chcą krajowych ubrań

Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Z badania firmy KPMG wynika, że o ile Polacy deklarują patriotyzm zakupowy, to jednak nie są skłonni przesadnie mocno wspierać rodzime marki finansowo. 49 proc. deklaruje, że może zapłacić więcej za produkt polskiej firmy, ale maksymalnie do 10 proc. Kwotę do 20 proc. na korzyść rodzimej produkcji deklaruje już tylko co czwarty, powyżej 20 proc. - tylko 6 proc. badanych.

Ogółem z badania wynika, że ponad 60 proc. Polaków przyznaje, że dokonuje zakupów odzieży, obuwia i dodatków w przemyślany sposób. Blisko 4 na 10 konsumentów deklaruje, że nowy element garderoby kupuje przynajmniej raz w miesiącu, w większości przeznaczając na ten cel nie więcej niż 150 złotych. Systematycznie rośnie popularność zakupów online – już 16 proc. badanych dokonuje wszystkich zakupów odzieży i obuwia w internecie ze względu na oszczędność czasu. Analiza postaw konsumenckich wskazuje także na coraz większą troskę o ochronę środowiska – blisko co trzeci respondent jest skłonny zapłacić więcej za produkt wyprodukowany w ekologiczny sposób – wynika z najnowszego raportu KPMG w Polsce we współpracy z Akademią Biznesu i Prawa Mody Uczelni Łazarskiego.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Subskrybuj
gazeta
Handel
Sukces w Genewie. USA-Chiny zawarły porozumienie po maratonie rozmów
Handel
Bruksela szykuje kontratak. Konsultuje cła na towary z USA i złoży skargę do WTO
Handel
Chiny i USA wracają do rozmów w sprawie ceł. Dojdzie do przełomu?
Handel
Donald Trump podał, ile powinny wynieść nowe cła na Chiny. W weekend ruszą rozmowy
Handel
Kradzieży sklepowych znów więcej. Tylko część jest zgłaszana
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem