Reklama

Sklepy ostrzegają przed chaosem wywołanym przez kaucje

System jest w powijakach, a zostało realnie cztery miesiące na jego uruchomienie. Spowoduje on tylko ogromne koszty, które ostatecznie mogą nakręcić wzrost inflacji.

Publikacja: 12.08.2024 16:11

Automaty kaucyjne prezentowane podcza XXIV Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech n

Automaty kaucyjne prezentowane podcza XXIV Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech na terenie Targów Kielce

Foto: PAP/Piotr Polak

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, zrzeszająca największe sieci handlowe w kraju, ostrzega, że system kaucyjny w proponowanym kształcie będzie skutkować chaosem i dezorientacją konsumentów.
Termin startu nowego systemu powinien być jednolity, a obowiązki i kary proporcjonalne dla wszystkich uczestników rynku - uważa organizacja.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji: Kaucje wprowadzą chaos

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Handel
Kanada zlikwiduje wiele ceł na towary z USA. Chce naprawić relacje z Donaldem Trumpem
Handel
VRG upraszcza grupę Lilou i liczy zyski. Z optymizmem patrzy w drugie półrocze
Handel
Szturm Polaków na produkty używane, ogromny wzrost sprzedaży
Handel
Alkohole w odwrocie. Spada sprzedaż niemal we wszystkich kategoriach
Handel
W Warszawie wraca sezon targowy. Jaki branże zobaczymy we wrześniu?
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama