Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 29.12.2019 21:44 Publikacja: 29.12.2019 21:00
Foto: AFP
Zazwyczaj jako główny skutek wojny handlowej wskazywane jest spowolnienie gospodarcze w Chinach. Istotnie, gospodarka Państwa Środka zwalnia. O ile w pierwszym kwartale 2018 r. (czyli przed wybuchem wojny handlowej) PKB Chin wzrósł o 6,8 proc. r./r., to w trzecim kwartale już tylko o 6 proc. (najmniej od 27 lat). Część wskaźników (np. indeks PMI dla przemysłu, liczony przez firmę Caixin) przez wiele miesięcy znajdowała się na „recesyjnych" poziomach. Sprzedaż samochodów spadała przez 17 miesięcy z rzędu. Ponadto wiele firm przenosiło produkcję z Chin do innych krajów (Wietnamu, Indii czy Meksyku), by ominąć amerykańskie cła.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Królewskie powitanie, królewskie apartamenty, wystawne przyjęcie. Tak Brytyjczycy powitali i potraktowali w Lond...
Ukraina potrzebuje 120 mld dolarów na kolejny rok obrony przed Rosją. Połowę tej kwoty musi znaleźć za granicą....
Polska zajęła 39. miejsce w tegorocznej edycji Globalnego Rankingu Innowacyjności publikowanego przez Światową O...
Izrael działa zgodnie z prawem międzynarodowym – deklaruje Bosmat Baruch, rzeczniczka prasowa Ambasady Izraela w...
Nikt ci tyle nie da, ile polityk obieca – mówi stare powiedzenie. Jakże prawdziwe tu, na terenach popowodziowych...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas