Nie będzie zagranicznych wędlin, wieprzowiny, słodyczy i wielu innych importowanych dotąd produktów żywnościowych. Reżim wprowadza na nie embargo. Tak chce ukarać Zachód. 

Czytaj więcej

Odpowiedź Białorusi na sankcje Zachodu. Zakazy i tajne restrykcje

Białoruś od 1 stycznia 2022 r. wprowadza embargo na towary żywnościowe z USA, UE i innych krajów popierających zachodnie sankcje wobec Mińska. Na liście zakazanych do wwozu na Białoruś produktów są m.in. mięso wieprzowe, wędliny, mleko i przetwory mleczne, warzywa (z wyjątkiem przeznaczonych do siewu), owoce i orzechy, oleje zwierzęce, wyroby cukiernicze, sól - poinformowała agencja” BełTA" powołując się na służbę prasową rządu.

Zakaz importu dotyczy nie tylko Unii i USA, ale również towarów z Kanady, Norwegii, Albanii, Islandii, Macedonii Północnej, Wielkiej Brytanii, Czarnogóry i Szwajcarii.

Reżim zapewnia, że embargo „nie będzie miało wpływu na towary importowane przez Białorusinów na własny użytek, a także np. na żywność dla niemowląt i szereg innych towarów o krytycznym znaczeniu” - podkreśliła służba prasowa.

Biorąc pod uwagę sytuację na polsko i litewsko-białoruskiej granicy, wyjazdy na zakupy do sąsiadów, na które skazuje rodaków dyktator, będą drogą przez graniczną mękę.