Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 11:33 Publikacja: 18.03.2025 10:29
Foto: Bloomberg
Poniedziałkowe rekordy GPW już są nieaktualne. Krótko po starcie wtorkowej sesji największych spółek WIG20 powiększył swoją przewagę do ponad 1 proc. pokonując z marszu poziom 2800 pkt i tym samym ustanowił nowy szczyt hossy. Kroku próbuje mu dotrzymać WIG, który dotarł już do 99 tys. pkt, co jest nowym wszech czasów warszawskiej giełdy. Poziom 100 tys. pkt wydaje się być na wyciągnięcie ręki.
Do kontynuowania zakupów inwestorów w Warszawie przekonał kolor zielony przeważający na zagranicznych rynkach akcji. Większość głównych indeksów na europejskich giełdach rozpoczęła notowania na plusie. Jednak na ich tle warszawska giełda wypada zdecydowanie najlepiej, notując najbardziej okazałe zwyżki indeksów. Inwestorów handlujących w Europie pozytywnie nastroiła poniedziałkowa sesja za oceanem oraz wtorkowe efektowne zwyżki na azjatyckich rynkach. Inwestorów handlujących w Europie pozytywnie nastroiła poniedziałkowa sesja za oceanem oraz wtorkowe efektowne zwyżki na azjatyckich rynkach.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
"Unowocześnienie" indeksów, wyższe stopy zwrotu, przyciągnięcie nowych inwestorów czy też promocja polskiej gieł...
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierz...
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoc...
W 2024 r. więcej spółek z WIG20 ograniczyło wydatki na kulturę, sport i instytucje charytatywne, niż je zwiększy...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas