Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 20:33 Publikacja: 10.04.2024 10:10
Foto: Fotorzepa/Cezary Piwowarski
Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie miała dwa oblicza. Przez długi czas na parkiecie dominowały byki, który utrzymywały WIG20 nad kreską. Kiedy jednak do gry weszli Amerykanie, na naszym rynku sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Wzrosty wyparowały, a zamiast nich mieliśmy wyraźne spadki. WIG20 stracił prawie 1,3 proc., spadł poniżej 2500 pkt, a w dół rynek pociągnęły głównie banki. To przed środowymi notowaniami mogło budzić obawy o siłę kupujących.
Krajowy rynek akcji znów osuwa się pod własnym ciężarem. Za oceanem rekord Nasdaqa, ale rośnie ryzyko korekty.
Liczbę ofert ratują firmy z NewConnect, a wartość – Żabka. W tle jednak widać dużą niemoc polskiego rynku IPO. Jaki będzie 2025 rok?
Analitycy spodziewają się w przyszłym roku ożywienia na rynku M&A, którego początkowe oznaki już dostrzegają.
Odsetek osób mających dostęp do informacji poufnych, kupujących akcje spadł w USA do poziomu najniższego od kilkunastu lat. Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rodzimym rynku. Wnioski nie napawają optymizmem.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W pierwszych minutach wtorkowego handlu na warszawskiej giełdzie aktywniejszą stroną byli sprzedający, co przełożyło się na korektę głównych indeksów.
Dino Polska i Pepco pchały w środę WIG20 w górę. Obie spółki są w tym roku mocno przecenione i słabsze od indeksu. Czy odbicie to zapowiedź zmiany?
Co ma wspólnego podwyżka raty kredytu frankowego w Polsce z krachem na giełdzie w Japonii, czy – szerzej – na rynkach światowych? Niestety, dużo. Powiedzenie „nasza chata z kraja” na rynkach nie działa.
Spółka cyber_Folks zastąpiła w mWIG40 firmę PKP Cargo. Doszło też do zmian w sWIG80.
Im bliżej wyborów w USA, tym większa tam zmienność, a to nie pozostanie bez wpływu na rynek nad Wisłą – uważa Sebastian Buczek, szef Quercusa TFI.
Krajowe indeksy już od 20 miesięcy poruszają się w trendzie wzrostowym i są blisko szczytów. O nowe rekordy nie będzie jednak łatwo w II półroczu.
Małe i średnie firmy w ostatnim czasie pozostawały w cieniu spółek z WIG20. Szansą dla mniejszych emitentów są krajowe fundusze i drobni gracze.
Początek środowego handlu na warszawskim parkiecie przynosi lekkie spadki głównych indeksów.
WIG20 wtorkową sesję zamknął na plusie. Zyskał ostatecznie 0,14 proc. Inne europejskie rynki radziły sobie jednak jeszcze lepiej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas