Aktualizacja: 10.01.2017 09:41 Publikacja: 10.01.2017 09:41
Foto: Rzeczpospolita
Wtorkowa sesja rozpoczęła się też od zwyżek mWIG40 i sWIG80. Pierwszy zyskiwał rano 0,4 proc., a drugi 0,2 proc. Lekko umacniał się złoty, a rentowność 10-latek rosła do 3,735 proc. Co istotne – dobre nastroje na naszym rynku utrzymywały się, choć poniedziałkowa sesja na Wall Street i Tokio zakończyła się zniżką głównych indeksów. Ta relatywna siła to dobry znak dla kupujących, potwierdzający siłę rynku.
Z technicznego punktu widzenia poniedziałkowe przebicie psychologicznej bariery w cenach zamknięcia to potencjalny sygnał kupna, który dobrze uzupełnia powstały niedawno na wykresie złoty krzyż (utworzony przez średnie kroczące z 50 i 200 sesji). Średnioterminowe perspektywy dla segmentu blue chips wyglądają więc optymistycznie. W krótkim terminie ryzyko korekty sygnalizuje wykupienie na wskaźniku MACD oraz skala trwającej zwyżki – 17 proc. od połowy listopada 2016 r. Przebieg ewentualnej korekty pokaże potencjał warszawskich byków. Najbliższy opór to okolica 2033 pkt, a najbliższe wsparcia to 2000 pkt i 1950 pkt. Dziś kalendarium makroekonomiczne jest puste, więc rynek ma trochę swobody. Liczyć mogą się nastroje na zachodzie. Rano WIG20 był najsilniejszym indeksem na Starym Kontynencie. Rosły też m. in. RTS i DAX. Spadki notowało jednak sporo wskaźników, w tym CAC40, PX i BUX. Inwestorzy będą też zapewne czekać na otwarcie sesji w USA.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas