Aktualizacja: 04.11.2019 16:53 Publikacja: 04.11.2019 16:33
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
WIG20 niesiony falą globalnego optymizmu, popartą większymi niż zwykle obrotami, został wyniesiony prawie 3,2 proc. nad kreskę, co jest wynikiem, jakiego nie widziano od sierpnia.
Zwyżki na warszawskim parkiecie korespondowały z pozytywnymi nastrojami na pozostałych europejskich giełdach, na których od samego początku notowań więcej do powiedzenia mieli kupujący. Z uwagi na piątkową przerwę krajowe indeksy miały trochę do nadrobienia, ponieważ końcówka minionego tygodnia również była całkiem udana dla większości zagranicznych giełd. Zapewne dlatego wzrosty wskaźników nigdzie nie były tak przekonujące jak w Warszawie. Jednym z czynników, który pozytywnie nastroił inwestorów były piątkowe rekordy wszech czasów amerykańskich indeksów. Jak by tego było mało, ich dobra passa została podtrzymana podczas kolejnej, poniedziałkowej sesji. Równocześnie całkowicie zostały zignorowane fatalne dane z polskiego przemysłu. Wskaźnik PMI, obrazujący koniunkturę w tym sektorze, zanotował poziom najniższy od lat, wypadając wyraźnie poniżej oczekiwań ekonomistów.
Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.
Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas