Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 15.12.2024 08:33 Publikacja: 12.06.2023 14:57
Nowy Jork ogłosił 11 czerwca nową stawkę minimalnego wynagrodzenia dla pracowników dostarczających jedzenie za pomocą aplikacji
Foto: Bloomberg
Nowy Jork ogłosił 11 czerwca nową stawkę minimalnego wynagrodzenia dla pracowników dostarczających jedzenie za pomocą aplikacji takich jak Uber Eats czy DoorDash. Dla dziesiątków tysięcy osób, które zajmują się dostarczaniem posiłków, oznacza to od 12 lipca sporą, przeszło 100-procentową, podwyżkę stawki za godzinę. A dla aplikacji - mniejsze zyski.
Według danych miasta Nowy Jork średnie godzinne wynagrodzenie pracownika dostarczającego żywność za pomocą aplikacji wynosi do czerwca 2023 roku średnio 7,09 dolara za godzinę. Czyli mniej niż minimalna płaca na poziomie federalnym, która od lat jest na poziomie 7,25 dolara za godzinę. Od 12 lipca Uber Eats i inni operatorzy aplikacji będą musieli wypłacać swoim dostawcom co najmniej 17,96 dolarów za godzinę, a od kwietnia 2025 co najmniej 19,96 dolara. Dodatkowo, miasto Nowy Jork poinformowało, że wynagrodzenie będzie corocznie dostosowywane do inflacji.
Rynek dostaw w Polsce rozwija się i wart jest już ponad 10 mld zł. Z danych Pyszne.pl wynika, że najczęściej zamawiane dania w 2024 roku to kebab, pizza i cheeseburger.
Od 20 listopada br. w restauracjach McDonald’s dostępny jest burger drwala. Popularna kanapka sprzedawana jest tylko w sezonie jesienno-zimowym, a jej wprowadzeniu z reguły towarzyszy przemyślana akcja marketingowa.
Jeszcze w marcu za minimalne wynagrodzenie można było kupić w restauracji średnio 128 kotletów schabowych, we wrześniu - już 124. Ceny w gastronomii rosną szybciej niż wynosi wskaźnik inflacji. Najbardziej odczuwają to osoby lepiej zarabiające.
Amerykańska sieć restauracji TGI Fridays (Thank God it's Friday!) złożyła wniosek o ochronę przed bankructwem. Firma w oświadczeniu poinformowała, że głównym powodem problemów finansowych były skutki pandemii Covid-19 i że wniosek pozwoli jej na „zbadanie strategicznych alternatyw w celu zapewnienia długoterminowej trwałości marki”.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Starbucks przywraca ręcznie wypisywane imiona markerem na kubkach oraz stacje samoobsługowe z cukrem i śmietanką, by odzyskać klientów – informuje CNN.
Elitarne grono dzieł sztuki, które sprzedano na aukcji za kwotę co najmniej 100 milionów dolarów, powiększyło się o kolejną pracę. Wszystko za sprawą licytacji w domu aukcyjnym Christie's.
Rząd zamierza poczekać na wyniki dialogu autonomicznego partnerów społecznych (związków zawodowych i pracodawców) zanim ruszy z pracami nad wdrożeniem tzw. dyrektywy platformowej.
Funkcjonariusze FBI zatrzymali mężczyznę z Florydy i postawili mu zarzut zamiaru przeprowadzenia zamachu bombowego przed gmachem giełdy papierów wartościowych w Nowym Jorku. Agenci zeznali, że podejrzany mówił, iż czuje się „jak bin Laden”.
W USA trwa liczenie głosów w wyborach prezydenckich. Spływają wyniki z poszczególnych stanów. W niektórych rejonach frekwencja przekroczyła oczekiwania lokalnych komisji wyborczych, Amerykanie ustawiali się w długich kolejkach, by oddać głos.
W czasie wiecu wyborczego zorganizowanego w hali Madison Square Garden w Nowym Jorku Donald Trump zapowiedział zatrzymanie napływu nielegalnych imigrantów do Stanów Zjednoczonych.
Samochody coraz częściej ustępują miejsca pieszym, to zmiana, która dokonuje się w miastach na całym świecie. Niebawem obejmie także nowojorską Piątą Aleję. Jedna z najsłynniejszych ulic świata przejdzie wkrótce metamorfozę. Jak zmieni się miejsce, które stało się częścią popkultury?
Przedsiębiorcy obawiają się, że przy wdrażaniu dyrektywy platformowej rząd będzie próbował ograniczyć stosowanie umów cywilnoprawnych. Chodzi o usługi dowozu jedzenia do domu, takie jak Uber, Glovo czy Pyszne.pl.
Ministerstwo Kultury podjęło błędną decyzję w sprawie przyszłości Muzeum Polskiego w Rapperswilu i nie ucieknie od tego tematu.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas