Tylko 79 zł za pół roku czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 24.03.2025 23:24 Publikacja: 24.11.2021 05:00
Foto: AdobeStock
Kryteria środowiskowe, społeczne i ład korporacyjny są fundamentami odpowiedzialnego biznesu. Katalizatorem zmian są m.in. oczekiwania przedstawicieli sektora finansowego, w tym banków oraz zarządzających aktywami. W skali globalnej ponad trzy czwarte zamożnych klientów ma cele inwestycyjne związane ze zrównoważonym rozwojem.
– Według globalnego badania EY 98 proc. firm inwestycyjnych wykorzystuje dane ESG w swoich analizach i decyzjach, a 78 proc. inwestorów instytucjonalnych przeprowadza ustrukturyzowaną ocenę danych ESG – wskazuje Rafał Hummel, partner EY. Dodaje, że jeszcze trzy lata temu ten wskaźnik wynosił zaledwie 32 proc. – Ponadto 87 proc. inwestorów instytucjonalnych odpowiedziało, że zewnętrzny audyt danych ESG będzie pomocny w zapewnieniu lepszej jakości danych – mówi Hummel.
Większość firm nie mierzy swojego wpływu na środowisko i społeczeństwo. Brak świadomości w zakresie ESG będzie obniżał ich konkurencyjność. Gdzie mogą szukać pomocy i wskazówek?Ważną rolę w transformacji polskich przedsiębiorstw zgodnej z zasadami ESG odgrywa branża finansowa poprzez zapewnienie dostępności produktów i rozwiązań finansowych na ten cel.
Zgłaszając się do naszego projektu GO4funds, przedsiębiorcy wskazują, jakie kierunki rozwoju ich interesują. My, monitorując rynek wszystkich konkursów i dotacji, dobieramy informacje o funduszach do potrzeb danego przedsiębiorcy – wskazuje Tomasz Krupowicz, menedżer programów ds. zrównoważonego rozwoju w Banku BNP Paribas.
Spełnienie wymogów związanych z ESG przysparza biznesowi wielu problemów. Dobrym pomysłem może być skorzystanie z profesjonalnych doradców. Firmy mogą ich znaleźć w bankach, specjalizujących się w finansowaniu zielonych projektów.
Jak wynika z pierwszego w Polsce raportu dotyczącego wykorzystania sztucznej inteligencji w ESG, biznes wiąże z ta technologią olbrzymie nadzieje. Nadzieja ta jednak jest podszyta sporą dawką realizmu: zrozumienia dla obecnych ograniczeń AI oraz ryzyk, jakie ze sobą niesie.
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Ayming Polska z najnowszym raportem “Biznes w równowadze: Jak przyspieszyć transformację ESG?”
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Coraz więcej wrocławian szuka miejsca do życia, które da im nie tylko łatwy i szybki dostęp do miejskich udogodnień, ale też bliskość natury, pozwalającej na regenerację i wytchnienie od codziennego zgiełku. W ten trend wpisuje się osiedle Lokum Porto na Starym Mieście.
Chiński model AI, który zadebiutował na rynku w styczniu tego roku, szybko zdobył popularność. Po system DeepSeek sięgają jednak nie tylko zwykli użytkownicy, ale także liczne instytucje i urzędnicy, a teraz również wojsko.
Po utracie w wyniku własnych działań niemal całego europejskiego rynku, rezerwy walutowe Gazpromu w ostatnim roku wojny Putina zmniejszyły się ponad 50-krotnie. Pracę stracił niemal cały dział eksportu, a siedziba Gazprom Exportu – pałac w stylu włoskim, prawdopodobnie trafi pod młotek.
Rainbow sprzedał na lato 262,6 tysiąca wycieczek, o 11,3 procent więcej niż rok temu. - Taki wzrost nas cieszy, bo liczyliśmy się ze spadkiem dynamiki. Sytuacja na rynku turystycznym normalnieje po latach zaburzonych pandemią - komentuje prezes Maciej Szczechura.
Spółka Meta, będąca właścicielem platform społecznościowych Facebook i Instagram, cofnęła skargi do sądu administracyjnego w sprawie zakazu wyświetlania fałszywych reklam z wykorzystaniem wizerunku Rafała Brzoski i jego żony Omeny Mensah.
Austriackie koleje Österreichische Bundesbahnen (ÖBB) dołączyły do sojuszu lotniczego Star Alliance. Nowe partnerstwo umożliwi pasażerom integrację biletów na podróże lotnicze i kolejowe w Austrii.
Nieoczekiwana zmiana na czele francuskiego giganta energetycznego EDF. Przyczyną odejścia prezesa Luca Rémonta ma być różnica wizji rozwoju między nim a Pałacem Elizejskim. EDF był faworytem w wyścigu o budowę drugiej elektrowni jądrowej w Polsce. Jednego z ostatnich wywiadów Rémont udzielił „Rzeczpospolitej”.
Za pieniądze Sbierbanku stworzono sztuczną inteligencję, która ma – jak donoszą rosyjskie media – przewyższać popularne chatboty z Chin i USA. Ale czy z nazwą GigaChat Max mogło być inaczej? Ten projekt musiał zakończyć się sukcesem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas