Wszystkie razem mogą w przyszłości doprowadzić do utworzenia 34,6 tys. nowych miejsc pracy. W ciągu ostatnich dwóch tygodni PAIIZ pozyskała 6 nowych projektów. W portfelu Agencji dominują projekty inwestycyjne pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii. Inwestorzy z USA planują 44 inwestycje o łącznej wartości 653,4 mln euro, które w przyszłości mogą wykreować 7251 nowych miejsc pracy.
Z Niemiec pochodzi 29 projektów o wartości 426,65 mln euro, dających 7150 miejsc pracy, natomiast na trzecim miejscu znajdują się inwestorzy brytyjscy z 11 projektami inwestycyjnymi o wartości 98,5 mln euro, mogących przynieść 1615 nowych miejsc pracy. Na kolejnych miejscach listy rankingowej napływającego do Polski kapitału znaleźli się inwestorzy pochodzący z Francji i Indii (po 9 projektów) oraz Chin, Szwecji, Korei Południowej oraz Włoch (po 6 projektów). Wśród obsługiwanych przez PAIiIZ inwestorów, najwięcej firm reprezentuje sektor BPO (41 projektów, o wartości 34,6 mln euro; 12069 planowanych miejsc pracy). Z sektora motoryzacyjnego pochodzi 31 projektów inwestycyjnych o wartości 1351,25 mln euro, 7777 nowych miejsc pracy). Kolejne miejsca zajmuje sektor badawczo - rozwojowy (11 projektów) oraz branża lotnicza (10 projektów). Od początku roku Agencja sfinalizowała 25 projektów o łącznej wartości 1641,99 mln euro, które w przyszłości mogą stworzyć 5465 nowych miejsc pracy. Polska pozostaje najbardziej atrakcyjną lokalizacją pod zagraniczne inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. Taki wynik przyniosło doroczne badanie firmy doradczej EY, obejmujące ponad 800 decydentów z międzynarodowych firm, przeprowadzone na przełomie stycznia i lutego.
W raporcie Atrakcyjność inwestycyjna Europy 2014, na drugim miejscu w regionie znalazły się Czechy, a za nimi Rumunia. W Europie Zachodniej zagraniczni inwestorzy najwyżej oceniają Niemcy. W ubiegłym roku Polska przyciągnęła 107 nowych inwestycji. W skali całej Europy daje to dziesiąte miejsce, o trzy pozycje gorsze niż w podobnym badaniu rok wcześniej. Za to w liczbie nowych miejsc pracy zajęliśmy trzecią lokatę, taką samą jak w rankingu ubiegłorocznym. W sumie w 2013 roku dzięki bezpośrednim inwestycjom zagranicznym ulokowanym w Polsce zatrudnienie znalazło przeszło 13,8 tys. osób czyli o 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Najwięcej nowych etatów zadeklarowali natomiast inwestorzy w Wielkiej Brytanii oraz we Francji. Ale w całej Europie liczba miejsc pracy powstających dzięki zagranicznym projektom zmalała w ujęciu rocznym o 2 proc.