Zobaczyć można 60 czarno-białych zdjęć filmowych gwiazd uchwyconych przez Gianfranco Tagliapietra, nestora włoskich fotografików, plon jego pracy na festiwalach filmowych w Wenecji.
Na wystawie, która koncentruje się na festiwalach lat 60., poza wieloma znanymi postaciami kina włoskiego – takimi jak Federico Fellini, Gina Lollobrigida, Marcello Mastroianni, Rosanna Schiaffino, Michelangelo Antonioni, Monica Vitti, Anna Magnani, Pier Paolo Pasolini – zobaczyć można również fotografie Burta Lancastera, Paula Newmana, Catherine Deneuve, Bustera Keatona, a także słynnej divy Marii Callas i anonimowych, aczkolwiek atrakcyjnych kandydatek na gwiazdy oznaczonych na wystawie jako „starletki".
Atrakcją są też trzy niepublikowane dotąd fotografie polskiej aktorki Aliny Janowskiej (1923–2017) z uroczystości na Lido w Wenecji po projekcji filmu „Samson" Andrzeja Wajdy (1961). Pokazują rozbawioną i roztańczoną, także na stole, aktorkę pośród przyglądających się jej z sympatią widzów.
Pojęcie „Paparazzo", którym określa się fotografów polujących na zdjęcia znanych osób, wywodzi się z filmu „Dolce vita" (1960) Felliniego, gdzie występuje natarczywy fotograf Paparazzo.
– Fotografowanie gwiazd nie było wtedy ani doceniane, ani traktowane jako osobna profesja – wspominał na otwarciu wystawy Gianfranco Tagliapietro. – Wszystko robiło się z pasji – nawet bez wynagrodzenia. Bywało, że fotograf miał do dyspozycji jeden aparat i rolkę filmu.