Aktualizacja: 10.06.2021 08:19 Publikacja: 10.06.2021 08:16
Foto: YouTube
W październiku 2015 roku w Bukareszcie, w czasie koncertu grupy Goodbye to Gravity, w klubie Colective doszło do tragicznego pożaru. Zginęło w nim 27 osób, wiele ofiar trafiło do szpitali z ciężkimi poparzeniami. 37 z nich zmarło. Nanau w filmie analizuje dlaczego tych ludzi nie udało się uratować. Odkrywa aferę z rozcieńczonymi środkami do dezynfekcji, ujawnia korupcję i patologię w rumuńskiej służbie zdrowia.
Odbierając nagrodę reżyser zadedykował ją ofiarom tragedii i ich rodzinom. „Lux Prize dla tego filmu to dowód, że chcemy zwalczać korupcję i walczymy o wolność prasy” - powiedział.
Od kilku tygodni TVP promuje nową ekranizację „Lalki” z Marcinem Dorocińskim i Kamilą Urzędowską. Tymczasem już...
Nominowana do Oskara kostiumografka - Bina Daigeler, reżyserka - Agnieszka Smoczyńska, Dyrektorka Generalna Glas...
Ujawniono przyczyny ustaleń w sprawie śmierci 39-letniej Michelle Trachtenberg, gwiazdy „Eurotrip”.
30 lat po sukcesie „Mission: Impossible” podczas majowego festiwalu w Cannes odbędzie się premiera ósmej, ostatn...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Wybitna aktorka weszła do filmu kreacją w „Trzeba zabić tę miłość” (1972), ostatnią rolę teatralną zagrała nieda...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas