„Dwa Brzegi” zmieniają lokalizację. Miasteczko Festiwalowe mieścić się będzie w Gminnym Zespole Szkół na ul. Szkolnej 1, czyli dalej od Rynku, choć w Kazimierzu – wszędzie jest blisko. Tam będą się odbywać pokazy najnowszych filmów w sekcji „Świat pod namiotem”, czyli najnowszych produkcji, które są odzwierciedleniem tematów ważnych dla twórców z Polski i ze świata. Sala pomieści tylko 150 widzów, codziennie odbędzie się w niej 6 seansów – podobnie jak dawniej w namiocie.
- Remont placu przy ul. Nadwiślańskiej, gdzie budowaliśmy festiwalowe miasteczko był od dawna wiadomy i nie jest to najważniejszy powód zmian – wyjaśnia Grażyna Torbicka, szefowa artystyczna „Dwóch Brzegów”. - Jeszcze istotniejsza okazała się w tym roku kwestia budżetu – znacznie niższe dotacje niż w ubiegłych latach. Nawet gdyby nie było szkolnych remontów, nie dalibyśmy rady postawić festiwalowego miasteczka, które jest kosztowne, bo wszystko trzeba za każdym razem zaczynać od zera – stawiać namioty z pełnym wyposażeniem i zabezpieczeniami, wynajmować projektory, nagłośnienie. Ceny wszelkich usług w tym roku są znacznie wyższe niż wcześniej, za to nasz budżet tegoroczny to jedna trzecia budżetu z lat ubiegłych.
Kusząca jest formuła „Dwóch Brzegów”. czyli kameralnej imprezy proponującej interdyscyplinarny, starannie wyselekcjonowany program
Jeszcze w 2016 roku, projekcje odbywały się w dwóch namiotach – 6 w dużym i 5 w małym, a mogło je oglądać równocześnie około 1200 osób. W 2020 roku 14. edycja „Dwóch Brzegów” odbyła się w hybrydowej formule. Seanse zostały przeniesione do kina online, a z mobilnego studia były transmitowane spotkania z twórcami. W ubiegłym roku widzowie wrócili, ale już tylko do jednego, większego namiotu – z powodu problemów finansowych. Rekompensatę stanowiły seanse w urokliwym kinie plenerowym na Zamku, choć podatne było niestety, na kaprysy pogody.
Choć kłopoty finansowe zmusiły organizatorów do wielu zmian, to czas trwania imprezy pozostał taki sam – 8 dni. Niektóre filmy, potencjalnie najciekawsze dla widzów - będą pokazywane dwukrotnie. Tak będzie m.in. w przypadku filmu otwarcia i zamknięcia Festiwalu.