To 10 filmów na płytach DVD i pięć na Blu-ray. I jeszcze cztery animacje dla dzieci. Wszystkie są zrekonstruowane cyfrowo. W ramach projektu KinoRP, od 2008 roku, wspaniałą jakość obrazu i dźwięku przywrócono 175 filmom, w tym 80 fabularnym.
– Wybieraliśmy głównie tytuły, które po rekonstrukcji nie były wydane – mówi Maciej Molewski z „KinoRP". - Na Blu-ray zaś trafiły arcydzieła polskiego kina.
W czasie gdy o nominację oscarową walczy „Człowiek z nadziei", można obejrzeć dwie poprzednie części tryptyku Andrzeja Wajdy: „Człowieka z marmuru" i „Człowieka z żelaza" – wielkie rozliczenia z komunizmem i polską historią najnowszą. Warto też sięgnąć po „Ziemię obiecaną", którą swego czasu czytelnicy „Filmu" uznali za najlepszy film powojennego pięćdziesięciolecia. Twórczość Wojciecha Hasa reprezentują wysmakowane artystycznie obrazy „Sanatorium pod Klepsydrą" i „Rękopis znaleziony w Saragossie".
W kolekcji są też filmy Janusza Zaorskiego („Matka Królów", „Piłkarski poker"), kultowe „Przesłuchanie" Ryszarda Bugajskiego, przebój wszech czasów polskiego kina – „Krzyżacy" Aleksandra Forda – i sensacyjny film Jacka Bromskiego „Zabij mnie, glino". Trzy komedie Stanisława Barei („Miś", „Nie ma róży bez ognia", „Poszukiwany, poszukiwana") i słynny debiut Tadeusza Chmielewskiego „Ewa chce spać". A wreszcie „Szatan z siódmej klasy" w reżyserii Marii Kaniewskiej. Jednocześnie ukazują się cztery płyty z polskimi bohaterami animacji: Reksiem, Koziołkiem Matołkiem, Baltazarem Gąbką oraz Bolkiem i Lolkiem. Ich jakość techniczna jest nierzadko wyższa niż w dniu premiery.
– Otwieramy się na nową grupę odbiorców – mówi Bernard Lubański z firmy DMMS. – Filmy mają wersję angielską i audiodeskrypcję dla osób niewidomych oraz napisy dla osób niesłyszących.