Oba filmy zostały wyprodukowane w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
Kwalifikacja aż dwóch produkcji Studia Munka-SFP do tak prestiżowego konkursu to niebywały sukces - „Punkt wyjścia" i „Obiekt" pokonały 8061 filmów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu. O nagrody będą walczyły w gronie 60 najlepszych krótkich filmów z całego świata.
Obie produkcje zrealizowano w programie „Pierwszy Dokument" w Studiu Munka-SFP. Dla „Punktu wyjścia" pokaz w Park City będzie amerykańską premierą. Reżyser filmu, Michał Szcześniak tak komentuje informację o Sundance: Dowiedziałem się o kwalifikacji „Punktu wyjścia" na festiwal Sundance podczas akademii IDFA w Amsterdamie. Informacja była entuzjastyczna. Ja tymczasem dopiero zaczynałem rozumieć, jak ważny jest festiwal Sundance, że to wielkie wyróżnienie i świetne miejsce dla „Punktu wyjścia".
Film opowiada o Anecie, która zbuntowała się w wieku 19 lat. Do więzienia trafiła za morderstwo. Dziewięć lat później, odsiadując wyrok, podejmuje się pracy opiekunki. Codziennie wyjeżdża poza mury więzienia do domu spokojnej starości, by opiekować się chorą panią Heleną. Rozmowy z podopieczną uświadamiają Anecie, jak wiele w życiu posiada i pozwalają uwierzyć w siebie przed ciężką próbą, jaka ją czeka.
Dokument zdobył już nagrody na wielu polskich festiwalach, między innymi w Koszalinie, Radomiu, Opolu i Kielcach. Autor zdjęć do „Punktu wyjścia" - Przemysław Niczyporuk - otrzymał Złotą Żabę w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych podczas 22. edycji festiwalu Camerimage. Film powstał w koprodukcji ze Studiem Filmowym „N". Promocję zagraniczną filmu wspiera Krakowska Fundacja Filmowa.