Aktualizacja: 09.11.2024 20:52 Publikacja: 11.12.2023 14:02
Eksport polskich jabłek rośnie zarówno pod względem ilościowym, jak i wartościowym.
Foto: Adobe Stock
Jak wynika z raportu „Polski handel zagraniczny towarami rolno-spożywczymi w okresie styczeń-sierpień 2023 r.” przygotowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rośnie nie tylko wartość eksportu, ale również wolumen. W ubiegłym roku, w podobnym okresie, za granicę sprzedawaliśmy za większe pieniądze, ale znacznie mniej.
Na rynku brytyjskim szkło polskiego pochodzenia cieszy się dużą popularnością, głównie dzięki dwóm firmom, które przez lata znacząco urosły i odniosły tam sukces.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Amerykański Departament Gospodarki chce nowych ograniczeń dla chińskich i rosyjskich technologii. Można zakładać, że finalnie będą one miały wpływ na cały globalny łańcuch dostaw, w tym producentów aut z Niemiec i ich dostawców z Polski.
Podlaska firma z branży rybnej dokonała właśnie akwizycji istotnego dostawcy na brytyjskim rynku. To niejedyny w ostatnim czasie taki przypadek, a kolejne przejęcia są już w trakcie.
Wielu polskich przedsiębiorców po etapie szybkiego rozwoju na rodzimym rynku szuka okazji do ekspansji zagranicznej. Warto przyjrzeć się, na których rynkach najszybciej zachodzą zmiany sprzyjające biznesowi.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (BPCC) współorganizuje w październiku i listopadzie wydarzenia, które powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach polscy przedsiębiorcy zainteresowani ekspansją do Wielkiej Brytanii.
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
W ciągu ostatnich dwóch lat rynek pomp ciepła w Polsce mocno wyhamował. Co się stało? Kiedy sektor się odrodzi?
Co jest „naprawdę warte poświęceń po powstańczym dziele”, kiedy walka skończona? Zadać mogli sobie to pytanie Polacy pod koniec XIX wieku. W roku 1918 i 1989. O to samo mogą zapytać dziś.
Blisko połowa Polaków i Polek nie uważa, by stan środowiska był obecnie poważny. O ponad połowę skurczyła się grupa osób gotowa aktywnie działać dla dobra klimatu i planety – wskazuje nowy raport „Ziemianie Atakują!” przygotowany przez Agencję Lata Dwudzieste i Kantar Polska.
Kiedy i jakich opadów śniegu można spodziewać się w nadchodzącym sezonie zimowym? W najnowszych, sezonowych prognozach modeli ECMWF i UKMO widać ciekawą zgodność dla całego kontynentu europejskiego.
Zima 2024/2025 coraz bliżej. Jaką pogodę przyniesie? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaprezentował najnowszą długoterminową prognozę numeryczną obejmującą czas od listopada do lutego.
Odmowa przez banki zagraniczne obsługi transakcji rosyjskiego importu i eksportu wymusiła na Rosji pierwsze umowy barterowe. Transakcje takie to mniej wpływów do budżetu Kremla, ale władza się na nie godzi ze strachu przed rosnącym niezadowoleniem konsumentów.
Październikowa pogoda była dla nas mocno łaskawa. Wszystko wskazuje na to, że listopad również będzie dość przyjemny, przynajmniej w pierwszej połowie. Według danych IMGW najbliższy tydzień ma być suchy, ale raczej chłodny.
Prokuratura skierowała do sądu akty oskarżenia wobec osób, które miały przemycać przez polską granicę nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i transportować ich do Niemiec.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas