Jacek Strzelecki

Polska wołowina i wieprzowina trafią na ponad stumilionowy rynek

Polskie rolnictwo oraz zakłady mięsne dostały kolejną możliwość rozwoju. Tym razem na Filipinach.

Polskie MŚP coraz lepiej radzą sobie na emirackim rynku żywności

Tegoroczna edycja wielkich, prestiżowych targów Gulfood w Dubaju potwierdziła trend, że firmy z sektora MŚP są ważnym oknem dla eksportu polskiej żywności na rynki trzecie, w tym szczególnie do krajów muzułmańskich.

Polski drób, pszenica, jabłka, wołowina i sery dobrze się sprzedają zagranicą

W eksporcie polskich towarów rolno-spożywczych pojawił się korzystny trend.

Bank Pekao stracił w Chinach swego żubra

Od ponad ośmiu lat logotypem polskiego Banku Pekao SA w Chinach posługuje się chińska firma z sektora agro, która ten znak zarejestrowała w chińskim urzędzie patentowym.

Polscy eksporterzy wołowiny powinni działać. Rynek chiński czeka

Polscy producenci wołowiny w ostatnim miesiącu otrzymali wiele sygnałów od Chińczyków, że warto o ten rynek jak najszybciej zawalczyć. Ambasador RP w Pekinie apeluje o szybką rejestrację w chińskim systemie celnym CIFER.

Chiny stają się trudnym rynkiem dla polskich eksporterów mleka

Dla polskich producentów mleka i produktów mleczarskich kończą się możliwości eksportowe do Chin według dotychczasowego modelu sprzedaży.

Targi dotyczące łańcuchów dostaw odpowiedzią Chin

Chiński rząd znalazł sposób, jak w przyszłości utrzymać oraz wesprzeć łańcuchy dostaw w sektorach najbardziej perspektywicznych.

Rekordowa wartość handlu transgranicznego Chin

Według danych Generalnej Administracji Celnej Chin rok 2022 był rekordowy dla chińskiego transgranicznego handlu internetowego.

Chiny wydały wytyczne importowe dla polskiej borówki i karmy dla zwierząt domowych

Polscy producenci borówki amerykańskiej oraz karmy dla zwierząt domowych mogą już rozpocząć przygotowania eksportowe na bardzo lukratywny, wielki chiński rynek.

Chiny otworzyły swój rynek na polską wołowinę

Na stronie chińskiego urzędu ds. ceł i otwarcia rynków opublikowano komunikat o zniesieniu zakazu eksportu z Polski do Chin polskiej wołowiny.