Jacek Strzelecki

Co w tym roku wydarzy się w eksporcie żywności do Chin?

Chińska Generalna Administracja Celna zniosła jedną z barier w eksporcie żywności do Chin. To dobra wiadomość dla firm eksportujących żywność do Państwa Środka. Jest też ważna informacja dla polskich mleczarni eksportujących do Chin.

Azja zamknięta dla polskiego drobiu

Dla polskich producentów drobiu najważniejsze rynki azjatyckie są obecnie zamknięte, choć na horyzoncie rysują się perspektywy na pozytywną zmianę w przypadku niektórych krajów.

Eksport żywności z Polski rośnie głównie wartościowo

Pogłębiający się kryzys gospodarczy w Polsce, w tym słabnąca złotówka, sprzyjają zarabianiu na eksporcie produktów rolno-spożywczych. Wyjątkiem jest towar uchodzący za wizytówkę polskiego rolnictwa.

Słaba prognoza WTO dla handlu międzynarodowego

Przyszły rok w zakresie handlu międzynarodowego ma być dużo gorszy niż bieżący, choć pojawiła się nadzieja na częściową zmianę tego trendu.

Trade.gov.pl - portal dla eksporterów w nowej odsłonie i z nowymi narzędziami

Firmy eksportujące lub dopiero zainteresowane eksportem mają do swej dyspozycji całkowicie nowy instrument, którego istotą jest możliwość indywidualizacji oglądanych treści, co pozwala dostosować je do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy.

2,25 mln euro dla MŚP na zapobieganie marnotrawienia żywności w gastronomii

Komisja Europejska poszukuje pomysłów, które pozwolą ograniczyć marnowanie żywności w sektorze mikro oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Oferuje dotacje.

Chińskie nazwy nie dla wszystkich zagranicznych firm

W Chinach trwają prace legislacyjne nad prawem w zakresie oznaczeń geograficznych, którymi chcieliby się posłużyć zagraniczni lub chińscy przedsiębiorcy w nazywaniu swoich produktów. Użycie ich nie zawsze będzie możliwe.

Jak się wiązać z innymi rynkami w obliczu wojny i pandemii?

Czy pandemia koronawirusa oraz wojna na Ukrainie zmienią sposoby prowadzenia biznesu przez małe i średnie przedsiębiorstwa?

Jak eksportować do Chin w erze polityki zero Covid?

Chiński rynek nadal posiada potencjał eksportowy, ale pandemia SARS Cov-2 zmieniła bezpowrotnie strukturę zakupową.

Czy Chiny są jeszcze konkurencyjne?

Polityka zero tolerancji dla Covid zamknęła Państwo Środka na świat, co stało się przyczyną globalnych problemów. Chiński rząd chce jednak odwrócić ten trend.