Władze parku chcą przyciągnąć przede wszystkim przedsiębiorstwa z branż związanych z przemysłem lotniczym. I to zarówno dużych zagranicznych inwestorów, jak i mniejsze firmy, które będą kooperantami i dostawcami.– Zgłosiło się do nas już kilkadziesiąt firm – mówi Monika Szymańska, kierownik Centrum Obsługi Inwestora w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (instytucja ta zarządza parkiem).
25 stycznia 2008 roku zostanie rozstrzygnięty pierwszy przetarg. Szanse na rozpoczęcie działalności w parku mają przede wszystkim firmy innowacyjne oraz związane z lotnictwem, informatyką i motoryzacją.
Wstępnej selekcji dokonuje zarząd Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a decyzje podejmuje rada parku złożona z przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców oraz naukowców m.in. z Politechniki Rzeszowskiej.
W parku zamierzają rozpocząć działalność m.in.: MTU Aero Engines – niemiecki producent silników lotniczych, Borg Warner Turbo Systems – amerykański producent turbosprężarek do silników. Pierwsza firma chce za 50 mln euro uruchomić produkcję i naprawę silników oraz stworzyć dział konstrukcyjny. Natomiast Amerykanie za 20 mln euro planują otworzyć zakład produkcyjny.
W związku z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców zakupem gruntów park planuje kolejne inwestycje, które będą finansowane głównie z programu operacyjnego „Rozwój Polski wschodniej” na lata 2007 – 2013. Całkowity koszt wyniesie 60 mln zł. Za te pieniądze zostaną uzbrojone kolejne grunty o powierzchni 40 ha oraz ma być wybudowany budynek, w którym znajdą się m.in.: centrum zarządzania parkiem, inkubator oraz pięć laboratoriów, z których trzy będą związane z lotnictwem.