Rezultaty, jakie osiągał produkt od początku działalności, może i nie odstają jakoś znacząco pozytywnie od osiągnięć konkurencji. W końcu 9-letnia stopa zwrotu, jaką pochwalić się mogą nabywcy jednostek funduszu, jedynie o 0,93 pkt proc. przewyższa średnią w grupie. Niemniej jednak wyniki wypracowane przez zarządzających po rewizji podejścia do małych i średnich spółek, tj. od roku 2008 niewątpliwie należą do najlepszych w grupie.
Pewne obawy o przyrost ryzyka może budzić wykorzystywanie kontraktów terminowych w funduszu. Zgodnie z zapewnieniami zarządzających są one używane wyłącznie do modyfikacji zaangażowania w określone klasy aktywów. I choć wskaźniki zmienności z jednej strony są na nieco wyższych niż średnie poziomach, to różnice te wydają się naprawdę niewielkie. Dlatego posądzanie zarządzających o spekulacyjne zapędy w tym przypadku jest raczej nieuprawnione.
Pozytywnie oceniamy politykę inwestycyjną, która jest aktywna i, co ważniejsze, skuteczna w zasadzie na wszystkich poziomach zarządzania produktem. Zarządzający modyfikują optymalną strukturę portfela w zależności od przewidywanych scenariuszy giełdowych. Również w odniesieniu do poszczególnych jego części dynamicznie starają się reagować na zmiany na rynkach.
KBC Stabilny to bardzo interesujące rozwiązanie inwestycyjne. Mimo, że fundusz nie wyróżnia się pod względem długoterminowych wyników (powyżej trzech lat), to jednak wskaźniki efektywności w dwu- i trzyletnim okresie, mierzące wielkość zysku w stosunku do ryzyka, są na naprawdę dobrych poziomach.
Fundusz jest stosunkowo tanim rozwiązaniem inwestycyjnym. Maksymalna opłata manipulacyjna związana z nabyciem jednostek wynosi 2,5 proc., przy średniej rynkowej na poziomie 2,74 proc.