Starania o uruchomienie wydziału kształcącego przyszłych sędziów, prokuratorów, adwokatów i radców prawnych Uczelnia rozpoczęła kilka miesięcy temu.

W tym tygodniu pozytywna decyzję w tej sprawie podjął minister edukacji Przemysław Czarnek.

Pan minister podpisał już pozwolenie na otwarcie nowego kierunku, jakim jest prawo. (...) Mamy wyśmienitą kadrę. Polska Komisja Akredytacyjna zaakceptowała to bardzo jednoznacznie - skomentował w rozmowie z TV Trwam ojciec Zdzisław Klafka, rektor uczelni, cytowany przez Onet.

Portal zauważa, że w dokumentach złożonych przez władze toruńskiej uczelni, pod pozytywną decyzją wiceministra Wojciecha Murdzka, w miejscu na jej uzasadnienie widnieje jedynie notatka o treści: "Na podstawie art. 107 par. 4 kpa odstąpiono od uzasadnienia decyzji, gdyż uwzględnia ona w całości żądanie strony".

Czytaj więcej

Czarnek zmienił nazwę uczelni o. Rydzyka. Na inauguracji roku akademickiego mówił o „walcu laicyzacji”

Na stronie uczelni możemy przeczytać, że prawo w  AKSiM będzie wydziałem 5-letnim, zaś nauczanie przyszłych prawników będzie się odbywać z naciskiem na etos zawodowy, na który składają się m.in. uczciwość, rzetelność działania, honor, poczucie obowiązku, dbałość o dobro jednostki i społeczeństwa, a także o dobro wspólne i lojalność wobec państwa.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan AKSiM stwierdziła, że wykształcenie zdobyte na wydziale prawa toruńskiej uczelni "przyczyni się do trwałego budowania przewagi konkurencyjnej absolwentów, poprzez wysoką jakość ich pracy uwzględniającej etykę i zasady katolickiej nauki społecznej".