Materiał partnera

Niemal co drugi badany wskazuje również na zdrowie dzieci jako to największe zmartwienie. To, o co się troszczymy, determinuje nasze wybory i priorytety. Dlatego 62 proc. badanych Polaków woli oszczędzać na wszelki wypadek. Dla ponad 40 proc. ankietowanych zdrowy styl życia (47 proc.) i profilaktyka zdrowotna (43 proc.) to wystarczające działania, by zabezpieczyć się na wypadek choroby. Co trzeci badany sięgnie w tym celu po ubezpieczenie.

Dlaczego ubezpieczenie na życie?

Renata Stawiczny, krajowa dyrektor sprzedaży ubezpieczeń na życie:

Poczucie bezpieczeństwa, troska o zdrowie swoje i bliskich są fundamentalnymi wartościami, które kierują naszym życiem. Na te troski odpowiadają właśnie ubezpieczenia. W przypadku nieprzewidzianych sytuacji, takich jak nieszczęśliwe wypadki czy poważne choroby, ubezpieczenie na życie daje nam pewność, że nasza rodzina otrzyma pieniądze tak potrzebne w trudnych chwilach. To nie tylko kwestia odpowiedzialności, ale również spokoju ducha, kiedy wiemy, że bliscy są chronieni nawet w najgorszych scenariuszach. Nic dziwnego zatem, że coraz więcej Polaków sięga po ubezpieczenia na życie. Ważne, by to, które wybierzemy, miało jak najszerszy zakres ochrony, czyli najmniej wykluczeń odpowiedzialności, a także dostosowane było do naszych indywidualnych potrzeb, marzeń i możliwości finansowych. Ubezpieczenie na życie kupujemy na długi okres, dlatego istotne jest, aby mieć możliwość dostosowania ochrony do zmieniających się potrzeb. Pomoże nam w tym zaufany agent ubezpieczeniowy, który przez cały okres trwania ochrony ubezpieczeniowej będzie czuwał nad tym, by była ona jak niezawodne koło ratunkowe.

Szlachetne zdrowie

Dorota Zaręba, Sales Manager:

Ubezpieczenie na życie oferuje szeroką gamę ochrony, która wykracza poza zabezpieczenie w przypadku śmierci ubezpieczonego. Można zbudować taki program ubezpieczenia, który ochroni nas i bliskich przed skutkami wypadków, poważnych chorób, pobytów w szpitalu czy diagnoz kardiologicznych, czy onkologicznych. Jest to kompleksowa ochrona, która pozwala nam skupić się na zdrowiu i rekonwalescencji, zamiast martwić się o finanse. A wiemy, że w sytuacji choroby koszty rosną, a jeszcze gdy choroba zabiera nam możliwość pracy, maleje nasze źródło dochodu. Dzięki ubezpieczeniu na życie możemy być pewni, że nie zostaniemy sami w obliczu trudności zdrowotnych, a nasza rodzina będzie miała wsparcie na każdym etapie leczenia.

Spokojna przyszłość

Piotr Melon, Life Protection Advisor Expert:

Ubezpieczenie na życie to również inwestycja w bezpieczeństwo finansowe na przyszłość. Dzięki regularnym składkom możemy budować kapitał, który będzie dostępny dla nas w późniejszych latach życia. Badania pokazują, że Polacy, którzy chcą zabezpieczyć swoją przyszłość albo oszczędzają, albo wybierają polisy na życie. Co istotne, pieniądze z polisy nie są opodatkowane, co sprawia, że możemy korzystać z nich bez obaw o dodatkowe obciążenia finansowe. Ponadto środki te nie wchodzą w skład masy spadkowej, co oznacza, że mogą być przekazane naszym bliskim zgodnie z naszymi życzeniami, zapewniając im stabilność finansową nawet po naszej śmierci. Dlatego ubezpieczenie na życie to nie tylko ochrona przed nieoczekiwanymi zdarzeniami, ale również sposób na budowę solidnej podstawy dla naszej komfortowej finansowo przyszłości i przyszłości naszych najbliższych.

Materiał partnera