Aktualizacja: 22.08.2020 15:06 Publikacja: 22.08.2020 12:27
Foto: Bloomberg
Firma Viber dostarczająca usługi internetowe (komunikator oraz aplikacja do prowadzenia rozmów telefonicznych) zamknęła swoje mińskie biuro. Dyrektor właściciela Viber - firmy Rakuten, zapowiedział w rozmowie z Forbes'em zakończenie inwestycji na rynku białoruskim.
Jamel Agaua powiedział amerykańskiemu magazynowi, że po nalotach reżimowej bezpieki na biura rosyjskiego Yandeksu i amerykańskiego Ubera postanowił natychmiast zamknąć biuro w Mińsku. „Nie wiedzieliśmy, dlaczego ci ludzie przejęli biura tamtych firm. Zdecydowaliśmy się ewakuować nasze biuro dla bezpieczeństwa - wyjaśnił Agaua. Dodał, że dwóch pracowników Vibera zostało aresztowanych podczas protestów. - Wspierają ich nasi adwokaci, ale nie sposób zrozumieć, dlaczego zostali zatrzymani. Nawet nie protestowali. Jeden znajdował się blisko miejsca, w którym aresztowano pozostałych i zabrano go razem z innymi. Inny był obserwatorem w lokalu wyborczym. Zadał kilka pytań kierownictwu lokalu wyborczego i po 20 minutach został aresztowany. Menadżer dodał, że jeden pracownik został już zwolniony, a drugi był hospitalizowany z poważnymi obrażeniami, ale nadal przebywa w areszcie. - W Viber nie zajmujemy się polityką. Czekamy, aż przemoc się skończy. Ludzie protestują pokojowo. A prawo do pokojowego protestu jest niezbędne. Jeśli nie możesz głośno powiedzieć, że się nie zgadzasz, to znaczy że nie masz wolności. Ludzie powinni mieć możliwość pokojowego wyrażenia swojego sprzeciwu. Jesteśmy przeciwni wszelkim formom przemocy. Białorusini sami muszą decydować o swojej przyszłości - podkreślił Jamel.
Główną bohaterką gry będzie Ciri, przybrana córka Geralta z Rivii - wynika ze zwiastuna nowej części wiedźmińskiej sagi. Został wyświetlony już kilka milionów razy. Na wieści ze studia reaguje też kurs akcji.
Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, Związku Zawodowego Pracowników Poczty i Związku Zawodowego Unia Pocztowa, podpisali porozumienie kończące spory zbiorowe wszczęte na tle płacowym w 2019 i 2023 r.
Jest piątek, 13 grudnia, a w dzisiejszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek omawia najważniejsze wydarzenia gospodarcze.
Rozmowy Grupy WB i Hanwha Aerospace o utworzeniu joint venture i produkcji pocisków powinny się zakończyć w lipcu. Produkcja ma ruszyć najpóźniej w 2029 r.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Ministerstwo obrony za 1,2 mld zł kupi bezzałogowce rozpoznawcze MQ-9B Sky Guardian. – Utworzenie wojsk dronowych staje się faktem – zapowiedział Władysław Kosiniak Kamysz. Także w czwartek Grupa WB poinformowała o tym, że sprzedaje bezzałogowce Malezji.
Pieniądze i błogosławieństwo Brukseli dla działań Polski na granicy z Białorusią i Rosją. Będziemy odmawiać prawa do złożenia wniosku o azyl osobom forsującym granicę.
Paranoja i chęć zachowania władzy. To są prawdziwe powody, dla których Aleksandrowi Łukaszence śpieszy się z rozmieszczeniem najnowszej rosyjskiej broni atomowej w swoim kraju. I białoruski dyktator staje się jej zakładnikiem.
Przywódca Białorusi Aleksandr Łukaszenko w czasie roboczej wizyty w mieście Borysów ostrzegał, że w przypadku ataku na Białoruś do obrony jego kraju może zostać użyta rosyjska broń atomowa.
Władimir Putin ma własny plan wobec lojalnego dyktatora. Przyśpiesza militarna, gospodarcza i polityczna aneksja państwa. Moskwa chce zmienić Białorusinom nawet podręczniki do historii. - Wracamy do Związku Radzieckiego - komentuje białoruski ekspert.
Białoruski raper Maks Korż, który musiał opuścić Białoruś po gestach solidarności z Ukrainą i krytyce Łukaszenki, wystąpi 9 sierpnia 2025 r. na PGE Narodowym.
Osobiście poznał dwóch papieży oraz Xi Jinpinga i Władimira Putina. Rządowe media na Białorusi promują najmłodszego syna dyktatora. Kim jest Mikołaj Łukaszenko?
Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenko mają w piątek podpisać „przełomową” umowę dotyczącą bezpieczeństwa, która „odzwierciedli zmiany geopolityczne” - informuje rosyjska agencja informacyjna RIA.
Reżimowa propaganda Mińska wspierana przez wywiad rosyjski straszy mieszkańców Białorusi agresją ze strony Ukrainy, Polski i Litwy. – Putin chce wciągnąć Białoruś do wojny – komentuje dla „Rzeczpospolitej” białoruski opozycjonista.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas