Zagraniczne firmy mogą tworzyć w Polsce oddziały i przedstawicielstwa

Podmioty zagraniczne mogą podejmować i wykonywać działalność gospodarczą na terytorium Polski na takich samych zasadach jak obywatele polscy.

Publikacja: 09.04.2024 04:30

Zagraniczne firmy mogą tworzyć w Polsce oddziały i przedstawicielstwa

Foto: Adobe Stock

Od początku XXI wieku świat istotnie się zmienił, co jest związane m.in. z globalizacją, otwarciem na nowe formy współpracy wykraczającej poza lokalne rynki oraz ułatwieniem dostępu do zasobów, dostawców i odbiorców towarów i usług w innych państwach. Rozwój międzynarodowego obrotu gospodarczego oznacza nie tylko ułatwienie dostępu do zagranicznych rynków dla polskich przedsiębiorców, ale również lepszy i większy dostęp do polskiego rynku dla przedsiębiorców zagranicznych. Za zmianami w przestrzeni gospodarczej podążyły zmiany prawne dotyczące form, w jakich przedsiębiorcy zagraniczni mogą prowadzić swój biznes w Polsce. By nadążyć za dynamiką zmian gospodarczych, wprowadzone do polskiego prawa przepisy na nowo zdefiniowały ramy prowadzenia biznesu przez przedsiębiorców zagranicznych na terytorium naszego kraju. Przyjrzyjmy się zatem obecnie obowiązującym regulacjom w tym zakresie.

Pozostało 88% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Prawnicy
Jeden z najbardziej znanych prawników w Polsce odsunięty od zajęć ze studentami
Prawo dla Ciebie
Pokłosie afery Collegium Humanum? Będzie zaostrzenie przepisów o studiach podyplomowych
Edukacja i wychowanie
Duże zmiany w szkołach od 1 września 2024 r. Nowacka podpisała rozporządzenie
Samorząd
Krzyże w warszawskich urzędach zakazane. Sprawa trafi do prokuratury
Praca, Emerytury i renty
Czternasta emerytura - rząd proponuje termin