Licencja na program komputerowy – możliwości i ryzyka

Przedsiębiorca koniecznie musi mieć świadomość niebezpieczeństw, ale i korzyści, związanych z wyborem jednego z kilku modeli pozyskiwania oprogramowania na potrzeby własnej działalności. Ewentualna potrzeba zmiany oprogramowania w przyszłości może się okazać kosztowna, a w krótkim czasie niewykonalna.

Publikacja: 26.03.2024 04:30

Licencja na program komputerowy – możliwości i ryzyka

Foto: Adobe Stock

Specyfika programu komputerowego oraz jego rynkowego wykorzystania skłoniła mnie do ponownego przedstawienia problematyki bezpieczeństwa związanego z trwałością umów prawnoautorskich. Tym razem jednak uwagi zostaną przedstawione z perspektywy przedsiębiorcy zlecającego stworzenie określonego programu na jego rzecz.

Jakie zatem przedsiębiorca ma możliwości? Otóż należy stwierdzić, że istnieją w zasadzie trzy główne drogi. Każda z nich ma swoje plusy i minusy, jednak decyzję należy podejmować, jak w każdym przypadku, przede wszystkim świadomie.

Pozostało 93% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Prawo w Firmie
Trudny państwowy egzamin zakończony. Zdało tylko 6 osób
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Reforma TK w Sejmie. Możliwe zmiany w planie Bodnara