Celem wydarzenia jest m.in. zaprezentowanie najlepszych polskich startupów, działających w obszarze FinTech & RegTech przed przedstawicielami zagranicznych funduszy inwestycyjnych, prywatnymi inwestorami i aniołami biznesu. To także okazja do dyskusji na temat przyszłości rozwoju takich sektorów biznesu jak finanse i nowe technologie.

Zdaniem Artura Sosny, prezesa Luksembursko-Polskiej Izby Handlowej (Luxembourg-Poland Chamber of Commerce) polskie startupy, którym udało się zaistnieć za granicą, bardzo często doceniane są za ich innowacyjność, ambicję, ale także pracowitość ich właścicieli. Najlepszym przykładem są chociażby takie spółki jak Booksy czy Growbots, które osiągnęły ogromny, międzynarodowy sukces. - Chcemy, aby o polskich firmach mówiło się coraz więcej, stąd pomysł na zorganizowane tej konferencji i konkursu. Udział w nim jest ogromną szansą dla polskich startupów. Najlepsze dziesięć zgłoszonych do nas projektów będzie mogło zaprezentować się przed gronem wybitnych ekspertów z Polski i Luksemburga, a także nawiązać cenne kontakty biznesowe, które być może zaowocują także pozyskaniem ciekawego inwestora czy partnera – mówi Artur Sosna.

Wydarzenie będzie składało się z dwóch części. Pierwsza poranna część to spotkanie z udziałem ekspertów z takich instytucji jak Luxembourg House of Financial Technology, Ministerstwo Gospodarki Luksemburga czy LuxInnovation, która poświęcona będzie obszarom FinTech i RegTech a także możliwościom płynącym ze współpracy biznesowej pomiędzy Polską a Luksemburgiem. Następnie polskie startupy rozpoczną swoje prezentacje. Wśród nich zostaną wybrane trzy najlepsze, które zostaną wypromowane w czasie drugiej części wydarzenia, czyli na konferencji odbywającej się wieczorem jak i w prasie, radiu i telewizji obydwóch krajów. 

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 września 2018 roku pod adresem mailowym https://app.vestbee.com/org/lpcc. Jednym z warunków, jakie trzeba spełnić jest posiadanie w swoich strukturach pełnoetatowych pracowników, a także posiadanie pierwszych klientów.

Więcej na http://lpcc.lu/luxembourg-poland-fintech-regtech-business-conference/