Tym samym, lista podmiotów dopuszczonych do badania kondycji finansowej spółki wzrosła do sześciu, znajdują się na niej również Polskie Koleje Górskie, Centrum Targowe "Ptak", Investor Private Equity Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe i Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych. Proces due dilligence rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
Proces sprzedaży spółki AM zakończyć się do połowy 2013 roku . W 2011 roku o zysk netto PKL wyniósł 9,1 mln zł a przychody - 51,4 mln zł.
Jakub Karnowski, prezes PKP SA, do której należy spółka zapowiedział, że nie sprzeda jej jeżeli nie dostanie satysfakcjonujących ofert. To samo ma dotyczyć wszystkich obecnie prywatyzowanych podmiotów grupy PKP. W ostatnim tygodniu udowodnił, że mówi poważnie.
Wstrzymana została prywatyzacja TK Telekomu, przynajmniej na najbliższe pół roku. Powodem były niesatysfakcjonujące oferty sprzedaży jakie wpłynęły do właściciela za 100 proc. akcji TK Telekom.
- Wielokrotnie powtarzałem, że nie prywatyzujemy za wszelką cenę, a naszym celem jest sprzedaż po maksymalnie atrakcyjnej cenie. Podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu procesu ponieważ nie dostaliśmy wystarczająco satysfakcjonujących ofert końcowych. Postanowiliśmy dostosować strukturę TK Telekom do potrzeb inwestorów, którzy reprezentowali wyłącznie branżę telekomunikacyjną. Chodzi o ujednolicenie przedmiotu działalności TK Telekom, wyłączenie ze struktury działalności innej niż telekomunikacyjna – mówi Jakub Karnowski, prezes PKP.