Reklama
Rozwiń

Moody’s: telekomy z Europy Środkowej różnią się in plus

Wzrostu przychodów i zysków EBITDA spodziewa się po operatora telekomunikacyjnych z naszego regionu agencja ratingowa i podaje, że profile kredytowe telekomów poza Europą Zachodnią są solidne. Orange Polska zyskuje, ale z innego powodu.

Aktualizacja: 29.10.2019 13:45 Publikacja: 29.10.2019 13:44

Moody’s: telekomy z Europy Środkowej różnią się in plus

Foto: Bloomberg

Agencja Moody’s opublikowała dziś analizę poświęconą operatorom telekomunikacyjnym w Europie. Raport zatytułowany „Negatywna perspektywa w świetle spadających przychodów, wzrostu wydatków i utrzymujących się niepokoi regulacyjnych” (ang. ” Outlook negative as rvenue stalls, spending builds, regulatory concerns persists”) koncentruje się raczej na ryzykach dla telekomunikacyjnego biznesu.

Są wśród nich m.in. ryzyko wynikające z niepewności, czy telekomy będą mogły tak jak do tej pory współpracować z chińskim koncernem Huawei, wysokie zadłużenie , ograniczone możliwości wzrostu organicznego i trudna z regulacyjnego punktu widzenia konsolidacja. Zagrożeniem raportu może być także niska cena akcji telekomu na giełdzie. Według autorów raportu, może ona sprawić, że pojawią się inwestorzy – aktywiści, liczący, że uda im się wpłynąć na strategie i politykę firm.

Zdaniem Moody’s operatorzy spoza Europy Zachodniej charakteryzują się solidnym profilem kredytowym i tak pozostanie w perspektywie raportu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Polskie start-upy bez pieniędzy, odbudowa Ukrainy i współpraca Paryża z Londynem
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Biznes
Pepco więcej sprzedaje i rusza ze skupem akcji
Biznes
102 przypadki konfiskaty prywatnych majątków w Rosji. Miliardy dolarów na wojnę
Biznes
Największy atak na Ukrainę, InPost z kolejnym przejęciem, Polska celem hakerów
Biznes
Czy grozi nam cybernetyczna kapitulacja? Wojna w internecie się nasila
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama