Aktualizacja: 11.04.2021 21:00 Publikacja: 11.04.2021 21:00
Foto: Adobe Stock
– Wszyscy zamarli w oczekiwaniu na orzeczenie Izby Cywilnej Sądu Najwyższego, ale tak jak przewidywałem, sąd znów przełożył termin publikacji. Pewnie takie przekładanie może jeszcze trwać. Nie chciałbym być w skórze sędziów Sądu Najwyższego – mówił w piątek Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego.
Wskazał, że banki wciąż nie oferują ugód dla kredytobiorców, zasłaniając się oczekiwaniem na wyrok Sądu Najwyższego. – Nie ma dobrego rozwiązania w sprawie tych fatalnych decyzji sprzed lat. To bardzo skomplikowana sprawa, nie podejmuję się jej oceny, na szczęście nie jest moim zadaniem rozwiązanie tego problemu. Dobrego rozwiązania nie ma. Wszystkie są złe, trzeba wybierać spośród nich to mniej złe – stwierdził Glapiński. Dodał, że rozwiązanie nie może zaburzyć społecznego poczucia sprawiedliwości, tzn. nie może ono faworyzować frankowiczów względem kredytobiorców złotowych.
- Koszty ryzyka prawnego związane z kredytami walutowymi po raz ostatni istotnie obciążą wyniki finansowe w 2025...
Choć wyniki finansowe są bardzo dobre, Pekao nie będzie obecnie startował w wyścigu o przejęcie Santander Bank P...
Kwartalny zysk Santander BP okazał się wyższy od oczekiwań rynkowych, a władze banku nie za bardzo chcą komentow...
Od wtorku stery w ING BSK objął Michał Bolesławski – zdecydowało, zgodnie z planem, zgromadzenie akcjonariuszy....
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Austriacka grupa Erste ma rozważać zakup 49 proc. Santander Bank Polska – podała w poniedziałek agencja Bloomber...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas