fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

Coraz mniej czasu na wybór OFE

Na stronach www OFE można wydrukować umowy
Fotorzepa, Szymon Laszewski Szymon Laszewski
Nieco ponad tydzień zostało na samodzielny wybór OFE. Potem zdecyduje za nas komputer
Tylko do 10 lipca mają czas osoby, które dostały z ZUS pismo z przypomnieniem o obowiązku zapisania się do funduszu emerytalnego
ZUS dwa raz w roku przypomina o tym, że zapisanie się do funduszu emerytalnego jest obowiązkiem. Fakt, że od ubiegłego roku mniej pieniędzy jest przekazywanych do OFE nie powoduje, że ten obowiązek zniknął.
 
 
Umowę z otwartym funduszem emerytalnym (OFE) muszą podpisać ci, którzy urodzili się po 31 grudnia 1968 r. i rozpoczęli pierwszą pracę bądź prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dotyczy to też wszystkich, którzy już kiedyś wybrali OFE, ale zrobili to w czasie, kiedy nie podlegali ubezpieczeniom społecznym, zatem tamta decyzja nie zrodziła żadnych skutków prawnych.
 
ZUS właśnie rozesłał 287,8 tys. listów z przypomnieniem o obowiązku zapisania się do OFE. Zwykle większość osób samodzielnie wybierała fundusz. Jak będzie teraz? Trudno to przewidzieć. Dotychczas to akwizytorzy podpisywali umowy z klientami. Od tego roku jest to zakazane, a podpisać umowę z OFE można jedynie drogą korespondencyjną.  Polacy, jak pokazują pierwsze doświadczenia funduszy, niezbyt chętnie korzystają z nowej możliwości wyboru OFE. To może zaś skutkować tym, że znacząca większość będzie podlegać losowaniu.
 
 
Źródło: mojaemerytura.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA