W sieci opinii

Anna Fotyga vs. Sławomir Nowak. Gdańsk czeka na debatę

W Sieci Opinii
Nie wiadomo, gdzie się odbędzie, kto ją poprowadzi i w jakim dniu. Ale wiadomo, że debata Fotyga - Nowak nadchodzi wielkimi krokami
„Za zgodą centralnego sztabu wyborczego" była szefowa resortu spraw zagranicznych podniosła rękawicę rzuconą przez prezydenckiego ministra.
Z Sikorskim zetrzeć się nie chciała, bo jak tłumaczyła: Z panem ministrem Sikorskim debatowałam i ta debata jakby w niewielkim tylko stopniu ujrzała światło dzienne, więc prawdę powiedziawszy najpierw poczekamy, na ile pan Sikorski będzie skłonny debatować z ministrem Witoldem Waszczykowskim wydelegowanym przez sztab wyborczy.
O czym zatem będzie debatować ze Sławomirem Nowakiem? „GW” informuje: Wiadomo, że debata będzie podzielona na trzy bloki tematyczne:
-    gospodarka i inwestycje na Pomorzu,
-    sprawy społeczne na Pomorzu,
-    kwestie ogólnokrajowe, w tym polityka zagraniczna. Rzecz dziać się będzie „na neutralnym gruncie”. Szef sztabu ministra Nowaka - Piotr Borawski mówi: Pod uwagę brane są takie lokalizacje, jak np. Uniwersytet Gdański. Kto poprowadzi debatę? Jeszcze nie wiadomo. Pełnomocnik kandydatki PiS, Grzegorz Strzelczyk mówi: Najważniejsze, że oba sztaby taką koncepcję debaty przyjęły jednogłośnie, a współpracuje się nam bardzo dobrze. Chcemy pokazać, że można zorganizować merytoryczną debatę bez zbędnych konfliktów. Według wstępnych ustaleń debata odbędzie się 29 września lub 2 października. Oj, będzie się działo...
Źródło: ROL

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL