fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kto popiera Jacka Żalka z PO i nic o tym nie wie?

W Sieci Opinii
Na ulotkach i na stronie internetowej poseł PO - Jacek Żalek stoi w towarzystwie Jerzego Buzka i Bronisława Komorowskiego. Ale ci nie wyrazili zgody na wykorzystanie swoich wizerunków
Zdjęcie, na którym politycy zgodnie patrzą w jednym kierunku, trzymając się za ręce, zostało wykorzystane bez uzgodnienia z zainteresowanymi.
Joanna Szczepańska z biura przewodniczącego Parlamentu Europejskiego powiedziała:
Prof. Jerzy Buzek nie wyraził zgody na prezentowanie jego osoby w materiałach wyborczych kandydata Jacka Żalka. Ta sprawa została już zgłoszona do krajowego sztabu wyborczego PO RP, który podjął w tej sprawie odpowiednie działania.
W „GW” czytamy, że kancelaria prezydenta nadal nie wie, co z tą sytuacją zrobić.
Kancelaria Prezydenta RP, którą zapytaliśmy w czwartek, czy i w jego przypadku poparcie dla posła Żalka ma charakter nieuzgodniony, wciąż jeszcze myśli nad odpowiedzią. Sprawy nie komentuje również krajowy pełnomocnik wyborczy partii Grzegorz Wójtowicz, mówiąc, że jak na razie przynajmniej żaden protest z biura byłego premiera do niego nie dotarł.
Poseł Żalek tłumaczy, że miał ustne pozwolenie na wykorzystanie tego zdjęcia.
Ustne porozumienia wzięły w łeb, bo jak się okazuje, krajowy sztab wyborczy mojej partii podjął decyzję, by w kampanii nie używać do promocji kandydatów ani wizerunku premiera, ani prezydenta. Tyle że ja nic o tych ustaleniach nie wiedziałem. Nikt nie wiedział.
Nikt nie wiedział, ale i nikt nie wykorzystuje wizerunków szefa PE i prezydenta bez ich zgody.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA