fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kandydat PO i "podróbki" oficjalnych stron

W Sieci Opinii
Kandydat na posła z PO - Lucjan Pietrzczyk wykupił domeny, które sprawiają, że założone przez niego strony łudząco przypominają oficjalne strony gmin
Na stronie kieleckiej gazety.pl czytamy:
Lucjan Pietrzczyk wykupił siedem domen z nazwami świętokrzyskich gmin kończących się na „com.pl”. Wchodząc na nie, wyświetla się baner wyborczy kandydującego z listy PO do Sejmu wicekuratora oświaty. Klikając na niego, trafiamy na oficjalną stronę Lucjana Pietrzczyka. Każdy z tych adresów Pietrzczyk umieścił na swoim profilu na Facebooku i podpisał je w sposób sugerujący, że miejscowe władze go popierają: „Nowa Słupia z Lucjanem”, „Mniów przyłączył się do Lucjana”, „I Masłów też dołączył do Lucjana” oraz - ze względu na literówkę najciekawsze - „Również Szydłów jest Lucjanem”.
Wójt Maciej Lubecki powiedział:
Miedziana Góra zawsze jest z marszałkiem województwa, bo on u nas mieszka.
Ryszard Pazera, wójt Masłowa:
Pierwszy raz słyszę! Nikt ze mną tego nie ustalał, nie uczestniczymy w kampanii wyborczej żadnej partii.
Kandydat PO Pietrzczyk wyjaśnia:
Nie pisałem przecież na Facebooku o gminach, lecz o samych miejscowościach. Nie chodzi więc o urzędy, lecz o moich kolegów, zwolenników z tych miejsc. W każdej z gmin pewnie po kilkudziesięciu, ale tak naprawdę pokażą to wybory. Rzeczywiście może to wyglądać, jakby gmina miała udzielić mi poparcia. Ale nie miałem takiego zamiaru. Widocznie Lucjan Pietrzczyk inspirował się Polskim Stronnictwem Ludowym, które ostatnio również podszywało się pod gminy.
Ciekawe, że zawsze słyszymy wyjaśnienie – nie chciałem, nie miałem zamiaru. Czy te domeny wykupiły się same?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA