fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Prezes PiS o swojej książce: To podróż przez polską historię najnowszą

W Sieci Opinii
O książce prezesa PiS już jest głośno. Reklamę zrobił mu krytycznymi wypowiedziami także premier Tusk, który sam kilka lat temu "popełnił" podobne dzieło
Co możemy znaleźć w książce Jarosława Kaczyńskiego? Portal wPolityce.pl opublikował pierwsze fragmenty:
Pisząc tę opowieść odbyłem podróż przez polską historię najnowszą, ale także przez własne życie. Ta podróż jest jednak niedokończona. Mojemu bratu Leszkowi tę podróż przerwała tragiczna śmierć. W moim wypadku był to demokratyczny werdykt. Ale tę podróż trzeba kontynuować.
(…) Szybko wyszło na jaw, że Radosław Sikorski jako minister obrony gwarantuje tylko to, że w wojsku nic się nie zmienia. Zmieniać zaczął dopiero Aleksander Szczygło, ale miał na to już bardzo mało czasu.
(…) Zrobiono proces trzem osobom, w tym Komorowskiemu, który znalazł się tam dosyć przypadkowo. Dostał miesiąc aresztu i musiał go odsiedzieć, co do przyjemności nie należało. Dzisiaj jest to jego główny powód do chwały.
 
Profesor Andrzej Rychard ocenia tempo prac nad książką:
Czym szybciej się pisze, tym dłużej i gorzej się czyta. Mi akurat nie brakuje tego typu książek hagiograficzno-apologetycznych. (...) Chciałbym czytać książki polityków, ale nie w kampanii. (…) Nie sądzę żeby ta książka budowała naszą wiedzę o PiS i prezesie.
Tomasz Terlikowski komentuje:
Ja mam wrażenie, że tak mało w Polsce wydaje się książek o politykach i książek polityków - te książki może nie mówią, co oni zrobią, ale mówią, jak myślą.
Wiemy doskonale, że elektorat PiS jest twardy i bardzo oddany prezesowi. Jest duże prawdopodobieństwo, że kupi znacznie więcej niż 20 tysięcy.
Terlikowski zauważa też, że jeśli ta książka sprzedawana będzie w księgarniach, to „będzie się sprzedawać głownie po wyborach”. Redaktor ocenia z własnego doświadczenia, że od druku do sprzedaży długa droga. Zarzut, że ma to być narzędzie prezesa PiS w kampanii wyborczej wydaje się zatem nietrafiony.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA