fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Ziobro kontra Kaczyński – komentarze blogerów

W Sieci Opinii
Kompromisu w PiS nie ma. Podczas dzisiejszej dyskusji na temat Zbigniewa Ziobry i „ziobrzystów” blogerzy rozgrzali salon24.pl do czerwoności
Bloger Maccard napisał:
Nigdy nie przypuszczałem, że stanę w obronie Zbigniewa Ziobry, ale właśnie to robię. Uważam, że nie miał on innego wyjścia i słusznie skierował do Prezesa Kaczyńskiego list otwarty via media. Czynienie mu z tego zarzutów przez grupę błaszczako-hofmanów jest śmieszne.
Nie jestem zwolennikiem Zbigniewa Ziobry, ani nawet samej partii Prawo i Sprawiedliwość. Nie głosowałem na nich nigdy i zapewne już nie zagłosuję. (...) Za bardziej prawdopodobne uważam jednak, że p. ZZ uda się doprowadzić do podziału swojej partii, co przyniesie jej marginalizację i stopniowy zanik znaczenia. Mam nadzieję, że to uwolni pole dla utworzenia owego nowoczesnego chrześcijańsko-demokratycznego tworu dbającego też o wartości narodowe.
Bloger Leonates komentuje:
W Prawie i Sprawiedliwości od dawna nie ma centrum. Nie ma na nie miejsca i nie ma kto je  tworzyć. Jest tylko prawa noga. I teraz jesteśmy świadkami jak Zbigniew Ziobro odrąbuje właśnie prawą nogę PiS. I z pewnością odrąbie. 
Jarosław Kaczyński otoczony jest zgrają przeciętnie zdolnych młodych polityków, którzy równie dobrze mogliby być w każdej innej partii politycznej (a zwłaszcza w PSL). (...) Ziobro to wykorzysta i założy nową partię. Jeszcze nie teraz. Za rok, może dwa. Na politycznym pobojowisku znajdzie kilka wartościowych sierot i je z pewnością przygarnie. I nawet mu wybaczą, że kiedyś sam je z PiS usuwał - to w końcu polityka i nie ma miejsca na sentymenty.
Piotr Piętak, kolejny bloger salonu24.pl stwierdził:
Wraz z usunięciem z PiS –u „ziobrystów” znikną z tej partii ostatni politycy mający doświadczenie w sprawowaniu władzy i niewątpliwe osiągnięcia technokratyczne. (...) Jesteśmy świadkami końca PiS-u. Ta partia uniemożliwia wykreowanie na polskiej scenie politycznej nowej formacji, ponieważ ma pieniądze i dostęp do mediów, ta partia kompromituje polska prawicę. Kiedy wyborcy to zrozumieją?
Użytkownik Trzy Zdania Trzy Slowa napisał:
Tylko patrzeć, jak nagle, z dnia na dzień Zbigniew Ziobro przeistoczy się ze znienawidzonego, strasznego ex ministra sprawiedliwości w dojrzałego polityka, który nie chciał nic innego, jak tylko podyskutować i zdemokratyzować PiS, a ten straszny Kaczyński wyrządził mu taka krzywdę. (...) Tylko patrzeć, jak 'bullterrier' Kurski nagle będzie postrzegany jako rasowy, dobry bokser polityczny, który wie czego chce i jest pełen energii.
Michał Olech w serwisie kampanianazywo.pl skomentował:
Tak naprawdę sprawa jest jasna. Zbigniew Ziobro chce sprowokować wyrzucenie z partii całej grupy Ziobrystów. Na konferencji prasowej w Sejmie pojawili się też Arkadiusz Mularczyk, Beata Kempa czy Tadeusz Cymański. Wszyscy należą do grupy Ziobry. Ale dobrowolne odejście z partii byłoby dla nich nieopłacalne.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA