fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jan Tomaszewski: Nie będę się zniżał do kloaki Platformy

W Sieci Opinii
Po wywiadzie, jakiego były piłkarz, a obecny poseł PiS udzielił Monice Olejnik, rozpętała się burza. Na jego stwierdzenia, że wstydzi się bycia polskim olimpijczykiem, natychmiast zareagowali politycy PO
W rozmowie z Radiem Zet Jan Tomaszewski krytycznie odniósł się do zbudowanego przez Franciszka Smudę składu kadry, która zagra na Euro 2012. Stwierdził m.in., że nie chce, aby w reprezentacji w koszulce z białym orłem "grali jeden Francuz i dwóch Niemców, którzy grali już dla Francji i dla Niemiec" i "odbierają naszym" miejsce w reprezentacji. Powiedział też m.in., że nie będzie kibicował polskim piłkarzom na Euro 2012.
Tomaszewski tłumaczył:
Mnie jest bardzo smutno, proszę mi wierzyć, pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, kiedy ja, powiedziałem to już pół roku temu, że wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski i w koszulce z białym orłem, która teraz jest profanowana.
Natychmiast zareagowała na to Jagna Marczułajtis, polska snowboardzistka, dziś w PO:
Apelujemy do Jana Tomaszewskiego, że jeżeli tak bardzo mu wstyd, że jest olimpijczykiem, srebrnym medalistą igrzysk w Montrealu, aby może zrzekł się świadczeń, które pobiera z tego tytułu, że jest medalistą olimpijskim.
Polityk PO dodała także, że Tomaszewski pobiera takie świadczenie od 2002 roku, co oznacza - według niej - że otrzymał w sumie blisko ćwierć miliona złotych:
Jeżeli tak mu wstyd, to niech zwróci te pieniądze do budżetu i dalej ich nie pobiera. Trudno przejść obok takich słów obojętnie, zwłaszcza sportowcom olimpijczykom. Uczestnictwo w igrzyskach olimpijskich to honor i zaszczyt.
Dziennikarze TOK FM zapytali Tomaszewskiego o jego opinię na temat apelu PO. Były piłkarz mówił:
Na głupi apel mogą być tylko głupie odpowiedzi. Nie będę się zniżał do kloaki PO. Mogę powiedzieć, że czekam, kiedy ci sportowcy politycy powiedzą, że zabraniają mi oddychać polskim powietrzem. A ja zdania nie zmienię.
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA