fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW znowu na minusie

Bloomberg
Akcje na warszawskim parkiecie rozpoczęły tydzień od spadków przez słabą sesję na rynkach azjatyckich. WIG20 stracił na otwarciu 0,46 proc., a KGHM prawie 7 proc.
Piątkowa sesja na Wall Street nie przyniosła istotnych rozstrzygnięć na rynku akcji. Dow Jones zyskał 0,2 proc., S&P500 zakończył sesję w pobliżu zera, a Nasdaq Composite spadł o około 0,6 proc. W trakcie handlu indeksom towarzyszyła niewielka zmienność.
Poniedziałkowe notowania w Azji kończyły się w kolorze czerwonym. Japoński Nikkei 225 stracił 0,3 proc., Hang Seng przed otwarciem rynku akcji na GPW tracił 1,5 proc., a Shanghai B-Shares 0,3 proc. Kontrakty terminowe na S&P500 zniżkują na początku notowań o około 0,6 proc.
Kalendarium makroekonomiczne otworzy o godz. 10 odczyt bilansu obrotów bieżących eurolandu za wrzesień. Ostatnio w przypadku bilansu niewyrównanego sezonowo odnotowano deficyt na poziomie 6,3 mld euro, a w przypadku wyrównanego sezonowo deficyt na poziomie 5 mld euro.
O godz. 14 inwestorzy poznają komunikat Głównego Urzędu Statystycznego dotyczący cen produkcji sprzedanej za październik. Analitycy oczekują wzrostu cen o 0,3 proc. miesiąc do miesiąca i 8,3 proc. rok do roku. Ostatnio ceny wzrosły o 1,4 proc. miesiąc do miesiąca i 8,1 proc. rok do roku.
Równolegle zostanie podana dynamika produkcji. Oczekiwania wskazują na spadek o 2 proc. miesiąc do miesiąca i wzrost o 6,9 proc. rok do roku. Miesiąc wcześniej odnotowano wzrost o 13 proc. miesiąc do miesiąc i 7,7 proc. rok do roku.
Pół godziny później napłynie informacja o indeksie aktywności Chicago FED za październik. Ostatnio indeks znalazł się na poziomie minus 0,22. O godz. 16 kalendarium zamknie odczyt sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA za październik. Inwestorzy oczekują spadku o 2,2 proc. miesiąc do miesiąca, a ostatnio był spadek o 3 proc.
Kontrakty terminowe na WIG20 wystartowały z poziomu 2255 pkt. czyli 7 pkt. poniżej ostatniego zamknięcia, a pogodz. 9 traciły nawet 1,5 proc. Liczba otwartych pozycji oscyluje wokół 94 tys. Indeks blue chipów otworzył się na 0,46 proc. minusie. Akcje KGHM zostały przecenione na otwarciu o 10 zł, czyli prawie 7 proc.
Złoty rozpoczął tydzień neutralnie wobec głównych walut, ale po godz. 9 zaczął się osłabiać Względem euro tracił 0,18 proc. do poziomu 4,4373, a wobec dolara 0,43 proc. do poziomu 3,2915.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA