fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Australijski Quantas uziemił wszystkie samoloty

Bloomberg
Australijski flagowy przewoźnik Qantas podjął bezprecedensową decyzję w sprawie bezterminowego uziemienia wszystkich swoich samolotów, bazujących zarówno w kraju jak i za granicą
W ostatnim czasie przewoźnik został dotknięty serią strajków. Wszyscy pracownicy, którzy w nich uczestniczyli, od poniedziałku tracą pracę. Wszystkie loty maszyn linii Qantas zostają wstrzymane od jutrzejszego rana.
Miesiące protestów tragarzy, inżynierów i pilotów. kosztowały linie około 15 milionów dolarów australijskich tygodniowo, w sumie- około 68 milionów. .
W związku z decyzją władz Qantas, odwołanych zostanie około 600 lotów, ucierpi na tym 70 tysięcy potencjalnych pasażerów. Na ziemi pozostanie 108 samolotów na 22 lotniskach na całym świecie.
Maszyny linii Qantas nie będą latały do czasu rozstrzygnięcia sporu z pracownikami. Związki zawodowe domagają m.in. się porzucenia planów restrukturyzacji linii i podwyżki płac.
Dyrektor wykonawczy linii Alan Joyce przyznał, że rozmowy nie będą łatwe, gdyż trudno będzie spełnić żądania pracowników. "To może zniszczyć Qantas na dłuższą metę"- stwierdził.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA