fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Nowa przystań na Zalewie Włocławskim

Tama we Włocławku
Fotorzepa, Bosiacki Roman Bos Roman Bosiacki
Nową przystań żeglarską oddano do użytku w środę na Zalewie Włocławskim. Inwestycja kosztowała 4,7 mln zł, z czego 2,5 mln zł stanowiło dofinansowanie unijne
Obiekt powstał na lewym brzegu zalewu, w bezpośrednim sąsiedztwie tamy. Na przystani usytuowano pomosty pływające, co pozwala na korzystanie z nich bez względu na poziom wody, a na brzegu - stanowiska cumownice dla łodzi i żaglówek, a także dla statku spacerowego.
Zbudowano też bosmanat, w którym m.in. znajdują się sanitariaty i pomieszczenie z pralkami. Wybudowano również parking, drogi dojazdowe i chodniki. Przystań i jej zaplecze są monitorowane i przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu "Turystyczne zagospodarowanie Zalewu Włocławskiego", finansowanego przy wsparciu funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego.
W kolejnym etapie programu, na który zostanie rozpisany odrębny przetarg, w sąsiedztwie przystani powstanie pole namiotowe i kemping, place zabaw i boiska sportowe. Zalew Włocławski jest sztucznym zbiornikiem utworzonym na Wiśle. Powstał w 1970 r. wskutek spiętrzenia wód na zaporze we Włocławku, a rozciąga się w górę rzeki aż do Płocka.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA