fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Polska aplikacja na konkursie ITU Telecom World

Jutro, na konferencji w Genewie, jury konkursu zorganizowanego przez International Telecommunications Union rozstrzygnie konkurs Młodych Innowatorów. Startuje w nim łódzki student Paweł Woźniak, który przedstawił swój projekt mobilnego systemu kontroli diety dla diabetyków pod nazwą Gluco. Jest jedynym Polakiem, biorącym udział w tym konkursie.
Aplikacja jego pomysłu miałaby prognozować wpływ spożycia konkretnego produktu na poziom cukru we krwi. Produkt byłby rozpoznawany przez telefon dzięki aplikacji identyfikującej kod kreskowy na opakowaniu lub zdjęcie produktu. System mógłby przypominać o konieczności przyjęcia insuliny. Dane generowane i gromadzone przez system miałyby być dostępne online przez internetową platformę dla lekarza opiekującego się użytkownikiem aplikacji. Stawką konkursu jest 8,5 tys. franków szwajcarskich (ok. 30 tys. zł) na rozwój wybranego przez jury projektu. W swojej prezentacji pomysłodawca Gluco nie krył, że ta kwota pozwoliłaby mu opracować prototypowe rozwiązanie, które mógłby zaprezentować czołowym graczom rynku farmaceutyków dla chorych na cukrzycę, jak Roche, czy NovoNordisk.
W promocji innowacji podczas ITU Telecom Worl 2011 pomaga Ministerstwo Infrastruktury, które było inicjatorem utworzenia Pawilonu Polskiego podczas tej konferencji. Prezentacja projektu w serwisie Pawła Woźniaka na YouTube rpkom.pl jest partnerem medialnym Pawilonu Polskiego w Genewie
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA