fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Fru.pl i Vola.ro liderami nowych technologii

Vola.ro, rumuński serwis rezerwacji biletów lotniczych, zwyciężył w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2011. Fru.pl, jego polski odpowiednik, wyróżniono jako „Wschodzącą gwiazdę"
Oba serwisy zostały założone przez polskich przedsiębiorców Michała Wrodarczyka i Jarosława Adamskiego we współpracy z rumuńskim wspólnikiem  Danielem Truicą.
- Wyróżnienie naszych spółek w rankingu jest dla nas nagrodą za konsekwentnie realizowaną strategię rozwoju - mówi Wrodarczyk, prezes fru.pl. - Nie udałoby się nam osiągnąć takich wyników, gdybyśmy od samego początku nie stawiali na innowacyjność i unikatowość rozwiązań. Vola.ro najszybciej rozwijającą się spółką technologiczną w Europie Środkowej (kraje biorące udział w programie Deloitte: Polska, Czechy, Węgry, Łotwa, Estonia, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Litwa).
Główna kategoria konkursu Deloitte Technology Fast 50 nakierowana jest na dynamicznie rozwijające się firmy innowacyjne w Europie Środkowej. W konkursie pod uwagę brana jest dynamika przychodów operacyjnych w ostatnich pięciu latach (przychody 2006 versus 2010). Przychody Vola.ro w tym czasie wzrosły o 6219 proc. i w roku 2010 wyniosły prawie 24 mln zł. W pierwszej połowie 2011 roku było to już 28 mln zł, a cały 2011 spółka planuje zakończyć wynikiem 65 mln zł. Vola.ro to lider wśród internetowych serwisów rezerwacji biletów lotniczych, hoteli oraz wynajmu aut na rynku rumuńskim. - Planujemy, że w ciągu najbliższych 3 lat nie tylko utrzymamy naszą pozycję pierwszego w turystyce online w Rumunii, ale także staniemy się, wraz z siostrzanym Fru.pl, niekwestionowanym liderem w Europie Centralnej – mówi Daniel Truica, dyrektor Vola.ro. Kategoria wschodzących gwiazd przeznaczona jest dla młodych, dynamicznie rozwijających się firm, które działają na rynku od trzech do pięciu lat, których przychody z ostatnich trzech lat przekraczają 30 tys. euro rocznie. Przychody założonego w 2008 roku portalu w ciągu ostatnich trzech lat wzrosły o 796 proc.,  a w 2010 roku wyniosły blisko 27 mln zł. W 2011 roku spółka planuje osiągnąć sprzedaż w granicach 50 mln zł. Fru.pl zajęła szóste miejsce w kategorii wschodzących gwiazd. - Planujemy, że przychody połączonych portali Fru.pl i Vola.ro  wyniosą około 115 mln zł w 2011 roku, a w 2012 zbliżą się do kwoty 200 mln zł. W najbliższych miesiącach wystartuje nasz serwis na Ukrainie. Mamy nadzieję, ze to początek rozszerzenia działalności na kolejne rynki, dodatkowo zwiększające nasz potencjał – zapowiada Jarosław Adamski, wiceprezes Fru.pl.  
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA