fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jan Tomaszewski – wielki bramkarz zagubiony poza boiskiem

W ostatnich wyborach Jan Tomaszewski został posłem PiS scscs
Fotorzepa
Jan Tomaszewski mówi, że gdyby nie wygłaszał kontrowersyjnych opinii, nikt by na niego nie zwrócił uwagi. Nie wiadomo w związku z tym, jakie naprawdę ma poglądy
Dla pokolenia sześćdziesięciolatków Tomaszewski to jest bramkarz, który zatrzymał Anglię. 17 października 1973 roku Polska rozgrywała z Anglią na Wembley ostatni mecz w eliminacjach do mistrzostw świata. Nam do awansu wystarczał remis, Anglicy musieli wygrać. Szanse mieliśmy nieduże. Cztery miesiące wcześniej Anglicy przegrali na Stadionie Śląskim 0:2 i uznali to za nieszczęśliwy przypadek, który nie ma prawa się powtórzyć. Polacy jechali do Londynu przestraszeni, na miejscu nie traktowano ich zbyt przyjaźnie, angielska prasa zastanawiała się, ile bramek wbiją nam gospodarze, skoro kilka dni wcześniej rozgromili teoretycznie silniejszą od Polski Austrię 7:0.

Głos zabrał też jeden z najbardziej znanych angielskich trenerów Brian Clough z Derby County, zarazem komentator w BBC. Nie zostawił na polskich piłkarzach suchej nitki, dodając, że „polski bramkarz Tomaszewski to klaun".

– Wychodziliśmy na boisko na gumowych nogach – wspominał Tomaszewski w ro...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA