fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

Klub Ekspertów: Jacek Kuron Taki upór

Jacek Kuroń; Taki upór; Ośrodek Karta Dom Spotkań z Historią
Rzeczpospolita
Jerzy Haszczyński
Czy można mówić o Jacku Kuroniu jak o drugim Piłsudskim? 6 października nad odpowiedzią na to pytanie będą się zastanawiać uczestnicy debaty Klubu Ekspertów „Rzeczpospolitej".
Temat debaty nawiązuje do słów Zbigniewa Gluzy, szefa Ośrodka Karta. – Podobieństwa są uderzające, mimo że rzeczywistość, w jakiej obaj działali, była zupełnie różna. Jak Piłsudski prowadził do Drugiej, tak Kuroń – do Trzeciej Rzeczypospolitej – mówił Gluza podczas promocji wyboru tekstów Jacka Kuronia „Taki upór".
Książkę, w której połączono teksty autobiograficzne i polityczne Kuronia z jego wywiadami, listami i notatkami, wydał Ośrodek Karta wspólnie z Domem Spotkań z Historią. W siedzibie redakcji „Rzeczpospolitej" nad rolą, jaką w PRL i III RP odegrał Jacek Kuroń, będą się zastanawiać: Ryszard Bugaj, Jan Lityński, Bronisław Wildstein i Zbigniew Gluza. Moderatorem dyskusji będzie redaktor naczelny „Rzeczpospolitej" Paweł Lisicki. Debata Klubu Ekspertów odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 17 w siedzibie redakcji „Rz" w Warszawie, na ul. Prostej 51
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA