fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2011

Tusk o dzieciach, Kaczyński o służbie zdrowia

Premier najwyraźniej przejął się danymi GUS o ujemnym przyroście naturalnym w Polsce.
Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Donald Tusk agitował w przedszkolu. Jarosław Kaczyński zapowiedział likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia
Premier najwyraźniej przejął się danymi GUS o ujemnym przyroście naturalnym w Polsce. Uznał, że plan minimum na najbliższe lata to rodzina z co najmniej dwójką dzieci.
– Musimy poradzić sobie z poważnym zagrożeniem demograficznym – mówił w piątek w województwie zachodniopomorskim. Odwiedził m.in. przedszkole w Świdwinie. Przekonywał, że znajdą się pieniądze na politykę prorodzinną. Zapowiedział też przynajmniej częściową subwencję oświatową dla przedszkoli.
Tuskowi w podróży towarzyszyła działaczka opozycji w okresie PRL Henryka Krzywonos-Strycharska, która prowadzi rodzinny dom dziecka. – Jestem tu dlatego, żeby nie zmieniając, zmienić wszystko, co jeszcze można zmienić – tłumaczyła swój udział w kampanii PO.
W Polskę ruszyli też inni ważni politycy Platformy. W 18 autobusach jeździć będą m.in. ministrowie i liderzy list wyborczych. – W każdym regionie jeden autobus, na Mazowszu i Śląsku po dwa autobusy, no i jeden „tuskobus". Mam nadzieję, że przez te ostatnie dni kampanii dotrzemy wszędzie – mówi rzeczniczka sztabu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Lider PiS Jarosław Kaczyński odwiedził w piątek Częstochowę, gdzie m.in. modlił się na Jasnej Górze.
– W Polsce istnieje wielkie zagrożenie dla wartości chrześcijańskich, których chce bronić PiS – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem w ostatnim czasie w naszym kraju profanowany jest krzyż, propagowany homoseksualizm i satanizm.
Z kolei w Sosnowcu Kaczyński skrytykował rząd za jego politykę zdrowotną i zapowiedział, że jeśli PiS dojdzie do władzy, zlikwiduje NFZ, a służba zdrowia będzie finansowana z budżetu.
– PO ma ten sam pomysł co zwykle, skomercjalizować, pozbyć się, uciec – wytykał prezes PiS. – Minister zdrowia Ewa Kopacz stwierdziła, że kolejki w szpitalach to wynik atrakcyjnej oferty polskiej służby zdrowia. Już dawno nie słyszałem czegoś równie niesłychanego.
Lider SLD Grzegorz Napieralski z Ryszardem Kaliszem byli wczoraj w Londynie, gdzie spotkali się z mieszkającymi tam Polakami.
A szef PSL Waldemar Pawlak gościł w Ministerstwie Gospodarki kupców, którzy przyjechali na Kongres Kupiectwa.
– Trzeba wspierać małe i średnie firmy, które są trzonem polskiej gospodarki – deklarował wicepremier.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA