fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

Inea wycofuje się z projektu w Luboniu i Komornikach

Poznański operator Inea prowadzący działalność w Wielkopolsce zrezygnował z projektu budowy sieci w Luboniu i Komornikach (woj. wielkopolskie), który był zatwierdzony do dofinansowania w w ramach działania 8.4 POIG (dofinasowanie budowy sieci ostatniej mili).
Jak wyjaśnia Kinga Podraza z Inei firma złożyła wniosek o dofinansowanie unijne do działania 8.4 POIG projektu budowy sieci w Luboniu i Komornikach w pierwszej edycji konkursu. W kolejnej edycji operator złożyła kolejny projekt do 8.4. pod hasłem „zapewnienie Internetu szerokopasmowego w technologii kablowej na terenie pięciu miejscowości w powiecie poznańskim". Ten drugi również zakładał budowę sieci w Luboniu, aczkolwiek w innym obszarze tego miasta. - Niestety, okazało się, że jeśli miasta w projektach się pokrywają, nawet jeśli budowane sieci obejmują różne jego rejony, to któryś z projektów nie dostanie dofinansowania. To powód rezygnacji - tłumaczy Kinga Podraza.
Inea obecnie prowadzi cztery projekty w ramach 84. POIG, a w kolejnych pięciu czekamy na podpisanie umowy o dofinansowanie.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA