fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Rosjanie schowani w łupkach - przegląd prasy

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrała Magdalena Kozmana
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Rosjanie schowani w łupkach. Co piąta koncesja na poszukiwanie w Polsce gazu łupkowego jest w rękach rosyjskich firm - twierdzi dwóch europosłów: Jacek Saryusz-Wolski i Lena Kolarska Bobińska. Ich informacje pochodzą z Komisji Europejskiej i są nieoficjalne. Rosjanie przejmują spółki posiadające koncesje, ale oficjalnie żadna koncesja nie należy do firm z kapitałem rosyjskim.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Firmy chemiczne negocjują cenę gazu z PGNiG. Spółki, które są największymi klientami PGNiG odbierają niemal 2 mld m sześciennych gazu rocznie, czyli 12 proc. krajowego zużycia. ZA Puławy, ZCh Police i ZAK sceptycznie podchodzą do możliwości samodzielnego importu gazu.
:: "Puls Biznesu": GPW ma wyłączność na Towarową Giełdę Energii. Choć resort skarbu zapewnia, że jeszcze nie wybrał inwestora dla TGE, to pozwolił w niej GPW zrobić due diligence - wynika z nieoficjalnych informacji gazety. Decyzja o krótkiej liście inwestorów dla TGE ma być do końca września. O akcje giełdy starały się też giełdy Nord Pool i APX oraz PSE Operator. (wydanie papierowe)
:: "Gazeta Wyborcza": Ukraina ma jednak gaz dla Polski. W tym roku Ukraina chce  wyeksportować do Polski 90 mln m3 gazu - wynika z programu gospodarczego Ukrainy opublikowanego na stronie internetowej parlamentu. PGNiG nie informuje, kiedy dostawy zostaną wznowione, spółka miała kontrakt na 180 m3 gazu.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA