fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Weekend z teatrami ukraińskimi

STARA PROCHOFFNIA
Od piątku do poniedziałku trwa Festiwal „Lekcja ukraińskiego” zorganizowany w Starej Prochoffni. Widzowie, którzy wybiorą się na ulicę Boleść, będą mieli okazję przeżyć podróż do trzech mitycznych miast Ukrainy: Lwowa, Odessy i Kijowa, poznać współczesny dramat i teatr ukraiński oraz posłuchać tradycyjnych pieśni w wykonaniu zespołu Dziczka.
Organizatorzy zaprosili do Warszawy Odeski Teatr Dramatyczny ze „Zmierzchem bogów”. To przedstawienie oparte na dramacie znanego odeskiego pisarza i historyka Rodiona Fiedieniowa wykorzystującego legendę związku rosyjskiego poety i aktora Aleksandra Wertyńskiego z pochodzącą z Odessy gwiazdą kina niemego – Wierą Chołodnoj.
Lwowski akademicki Teatr im. Leona Kurbasa pokaże swoją wersję „Czekając na Godota” Samuela Becketta, w której Vladimir i Estragon są jednocześnie żebrakami, którzy spotykają się w bliżej nieokreślonej pustce, i aktorami, dla których teatr stał się całym światem. A w wykonaniu Atelier twórczego teatru lalek z Kijowa zobaczymy ? „Makbeta”. Jego twórcy wykorzystali kilka płaszczyzn narracji: plan żywy, lalkowy i przedmiotowy, w którym postacie tworzone są z elementów scenografii. Spektaklom towarzyszą odczyty, wystawy oraz dyskusje na temat współczesnej kultury ukraińskiej.
Stara Prochoffnia, ul. Boleść 2, tel. 022 635 89 64, 23 – 26.11. Program: www.scenawspolczesna.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA