fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Styl życia

Fundacja Viva! przeciwko foie gras i Magdzie Gessler

Magda Gessler
Fotorzepa, Krz Krzysztof Łokaj
"Sprzeciwiamy się promowaniu foie gras, które jest daniem sporządzonymz niewyobrażalnego bólu i cierpienia milionów ptaków rocznie.Promowanie i sprzedawanie dań, które zawierają foie grasjest zachęcaniem do znęcania się nad zwierzętami" - pisze Fundacja Viva! I atakuje znaną restauratorkę Magdę Gessler
Viva! krytykuje Magdę Gessler za promowanie foie gras, czyli stłuszczonych wątróbek gęsi lub kaczek. Restauratorce dostało się też za wypowiedź o wegetarianach:  „Wegetarianizm traktuję jako rodzaj inwalidztwa, który ukrywa jakąś słabość czy strach, nie wiadomo przed czym".
"Pani Gessler najwyraźniej słabość myli z wrażliwością i empatią, a strach z niezgodą i walką z przejawami okrucieństwa człowieka wobec zwierząt" - pisze Viva! w oświadczeniu.
Organizacja przypomina, że foie gras to chora wątroba gęsi lub kaczki, karmionej na siłę kilka razy dziennie przez metalową rurę wprowadzoną aż do żołądka. Wątroba staje się prawie dziesięć razy większa niż normalna, rozwija się marskość wątroby. Zarówno sama forma karmienia, jak i choroba powodują u ptaków ból i cierpienie.
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA