fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2011

Rusza akcja "Uczciwe Wybory.pl"

Samuel Pereira
Fotorzepa, Danuta Matloch Danuta Matloch
Środowiska bliskie PiS będą monitorowały m.in. w internecie przebieg jesiennych wyborów parlamentarnych
- Wszyscy znamy przykłady kupowania głosów w ostatnich wyborach samorządowych. Jak się okazało dwadzieścia lat od transformacji mamy w Polsce mnóstwo "Wałbrzychów". Taka sytuacja jest niedopuszczalna. - mówi "Rz"  Samuel Rodrigo Pereira, rzecznik stowarzyszenia Solidarni 2010. To jedna z kilkunastu organizacji, które dzisiaj przed  organizowaną w Warszawie konwencją wyborczą Prawa i Sprawiedliwości podpiszą porozumienie o wspólnym udziale w akcji - Uczciwe Wybory. Jak dowiedziała się "Rz" oprócz Solidarnych w akcję angażuje się też Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego, kluby Gazety Polskiej, środowisko konserwatystów skupionych wokół portalu Rebelya.pl i prawicowi blogerzy.
- Chcemy wspólnie z terenowymi działaczami PiS  doprowadzić do tego by podczas październikowych wyborów parlamentarnych w każdej z komisji wyborczej znalazł się reprezentujący nas mąż zaufania - mówi "Rz" jeden z organizatorów akcji- Wcześniej zorganizujemy też dla członków komisji wyborczej szkolenia dotyczące sposobów zapobiegania oszustwom wyborczym - dodaje. Akcji towarzyszy też uruchomiona już w sobotę strona internetowa www.uczciwewybory.pl, która jak mówią jej twórcy - ma na celu umożliwienie zamieszczenia przykładów fałszerstw oraz opublikowanie ich po wyborach.
"My, Polacy, chcemy być wolni, chcemy budować zamożne, sprawiedliwe i sprawne państwo. Warunkiem są uczciwe wybory. Poświęćmy jedną niedzielę, żeby w imieniu nas wszystkich obserwować pracę komisji wyborczych"- napisano na stronie. - O ewentualnych wyborczych fałszerstwach będziemy też już w dniu wyborów  na bieżąco informować opinię publiczną  na międzynarodowym komunikatorze Twitter- dodaje Samuel Pereira. Inicjatywa kilkunastu organizacji to jeden z elementów zapowiadanego przez PiS- "Korpusu Obrony Wyborów". W kwietniu "Rz" jako pierwsze informowała, że PiS przygotowuje kilka tysięcy młodych wolentariuszy do prac w komisjach wyborczych w charakterze mężów zaufania. – W wyborach samorządowych bardzo wiele głosów okazało się nieważnymi – mówi Szczypińska. – To wzbudziło wątpliwości co do prawidłowości ich przebiegu.- tłumaczyła wówczas w rozmowie z "Rz" poseł Jolanta Szczypińska, wiceszefowa Klubu PiS Jak informowała przed kilkoma dniami "Rz" już w trakcie konwencji wyborczej PiS ma również dojść do podpisania wyborczego pomiędzy PiS a ok 20 organizacjami politycznymi i społecznymi m.in Ruchem Odbudowy Polski., Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym i Solidarnymi 2010.  
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA